Uznávaná módní návrhářka Blanka Matragi

Tagy:  Blanka Matragi, módní návrháři, šaty, svatební šaty, Libanon, Blanka Kyselová

Sponzorované odkazy:

Uznávaná módní návrhářka Blanka Matragi

Blanka Matragi, celosvětově známá a uznávaná módní návrhářka, která se stala vzorem snad všem začínajícím návrhářkám, které stejně jako ona, chtějí navrhovat snové a princeznovské modely a dobýt tak domácí i zahraniční přehlídková mola. Pro řadu žen se Blanka Matragi stala skutečným snem, cílem a uznávanou módní návrhářkou převážně společenských a svatebních šatů.

Blanka Matragi

Blanka Matragi (Blanka Kyselová) se narodila v roce 1953 v České republice ve Světlé nad Sázavou, ale v průběhu svého života se vydala za hranice, kde si našla práci a svého manžela Dr. Ing. Makrama Matragiho. Žijí spolu v Libanonu, kde se vytváří všechny její modely – salón Blanka Haute Couture.
Blanka nepatří mezi ty návrháře, jenž nemají vzdělání v oboru. Sama úspěšně vystudovala vysokou školu uměleckoprůmys­lovou – obor oděvní tvorba.
Blanka Matragi je známa nejen svými modely a princeznovskými šaty, ale také se v nedávné době pustila do navrhování broušeného skla (inspiraci ji přinesl tatínek, který se broušení skla věnuje již několik let).

Móda je umění

Česká návrhářka Blanka Matragi vytváří opravdu originální modely pro nejbohatší královny, šejchy z arabského světa, emíry, magnáty a princezny. Sama si vytváří barevné kreace na látku, sama navrhuje střih, ale také dekoraci a zdobení šatů. Tyto modely si opravdu nemůže dovolit jen tak “někdo“. Na jednom modelu pracuje okolo deseti lidí více než týden. Šaty jsou ručně šité, pečlivě propracované a zdobené drahými kameny, drahokamy atd. Cena se prý pohybuje od 50 000 Kč až do 500 000 Kč.
Inspiraci na originální šaty hledá Matragi ve svém dětství prožitém ve Světlé nad Sázavou. S láskou vzpomíná na rozkvetlá pole, louky, květiny a na své rodiče, které jí byli nejen tou největší inspirací, ale i oporou.
Během svého života vytvořila tisíce modelů a zorganizovala celou řadu módních přehlídek. V roce 1987 vyhrála konkurz na návrhy policejních uniforem ve Spojených Arabských Emirátech, na jenž byla neskutečně pyšná a hrdá. Za svůj život a tvorbu získala několik vážených a důležitých ocenění jako např. Cenu Salvadora Dalího, Evropskou cenu za umění, titul Významná česká žena ve světě a mnoho dalších.

Princeznovské šaty

Blanka Matragi přistupuje k navrhování a šití šatů s vytříbeným uměleckým citem a opravdovou láskou. Její modely jsou plné nádherných barev, drahokamů a plné fantazie, které vnímáme jako pravé umělecké dílo. O Blance se říká, že klade vysoké nároky nejen na sebe, svého muže, ale také na druhé. Před každou módní přehlídkou pečlivě vybírá modelky, které budou její modely předvádět. Říká, že její šaty mají ducha, stejně tak i její modelky, které se po molech s ladnou elegancí procházejí a prezentují luxusní šaty.

Článek Uznávaná módní návrhářka Blanka Matragi byl publikován 23. září 2009 v 13.45 v rubrice Značky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...