Praktické a moderní čelenky

Tagy:  čelenka, vlasy, doplněk

Sponzorované odkazy:

Praktické a moderní čelenky

Čelenka je krásným módním doplňkem, který je však především velice praktický. Ačkoliv se jedná o typický ženský doplňek do vlasů, setkáme se i s muži, kteří využívají pomoci čelenky a která jim i skvěle sedí.

Praktické schopnosti čelenky

Výběr čelenky není vždy tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. Je skutečně nejlepší si čelenku před koupí vyzkoušet. Důležité je, aby seděla na hlavě a neodstávala. Nesmí však naopak ani příliš tlačit na spánky, to by nám mohlo přivodit i nepříjemné bolesti hlavy. Velice dobré jsou čelenky opatřené množstvím drobných zoubků. Při nasazování do vlasů nám hřívu nejen rozčešou, ale také zůstanou na místě kde skvěle drží a nekloužou.

Čelenky nám pomohou dostat vlasy do takové polohy, do jaké chceme. Používáme je, když chceme dostat vlasy z obličeje, nebo když chceme oddělit ofinu od zbytku vlasů. Čelenka se však dá nosit také jen jako stylový módná doplněk, přičemž ji přirozeně zapustíme do vlasů.

Široké pestrobarevné čelenky, autor: Laura PadgetŠiroké pestrobarevné čelenky, autor: Laura Padget

Elegantní a zdobené čelenky

Čelenky jsou cenově velice dostupným doplněk, není proto žádný problém nakoupit si jich hned několik, aby byla vždy alespoň jedna, která nám bude ladit k outfitu. Můžeme tak mít čelenky ke sportovnímu oblečení, výrazné extravagantní čelenky do společnosti a jemné zdobené čelenky vhodné na společenské události a do práce. Čelenky se prodávají různě široké, od tenoučkých milimetrových do silných i pěti-centimetrových látkových pruhů. Nejčastější jsou čelenky umělohmotné a kovové, přičemž jsou zdobené kamínky, flitry či třpytkami, potažená barevnými látkami, korálkovými nitěmi a mnohým dalším. Taková čelenka je pak ve vlasech opravdovou ozdobou. Někdy jsou čelenky i členité, či se skládají z několika samostatných proužků. U kovových čelenek je potřeba dát si pozor na to, aby nebyly příliš těsné a netlačily.

Čelenka s květy, autor: PlumeAndBloomČelenka s květy, autor: PlumeAndBloom

Sportovní a pánské čelenky

Čelenky jsou velice praktické také během sportování a to pro pány i dámy. Takové čelenky bývají obvykle látkové (několik centimetrů široké), nebo vypadají jako velká gumička do vlasů. Jsou tak daleko praktičtější, jelikož při pohybu nepadají a ani se po vlasech nepohybují. Stáhnou vlasy dozadu a tak nepřekáží. Jsou většinou velmi nenápadné, což vyhovuje mužům s delšími vlasy, kteří by chtěli čelenky využít nejen při sportu ale mají zájem nosit je i k běžnému oblečení. Je pro ně vhodná buď tenká látková, nebo úzká umělohmotná v nějaké neutrální přirozené barvě, nejlépe podobné barvě jejich vlasů.

Článek Praktické a moderní čelenky byl publikován 23. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...