Perly, poklady moře

Tagy:  perly, šperky, perlový náhrdelník, perleť

Sponzorované odkazy:

Perly, poklady moře

Jen těžko lze dopátrat dobu, ve které byl prvně objeven malý bílý poklad ukrytý pod lasturou perlorodky. Perly vždy byly a také pravděpodobně napořád budou velmi ceněnou a módní záležitostí.

Jak perly vznikají

Perly vznikají uvnitř perlorodek či ústřic. Jádro každé perly tvoří cizí tělísko, které do lastury vniklo. Obvykle se jedná o zrnko písku a u pravých přírodních perel se tomu děje zcela náhodně bez lidské pomoci. Takové perly jsou nejcennější. Dalším způsobem jak přimět lasturu tvořit perlu, je násilné vpravení cizího tělíska. Je-li tělísko v lastuře, začíná být v rámci obrany perlorodky obalováno vrstvami perleti. Doba, po kterou je zárodek perly obalován vrstvami perleti a roste je od jednoho roku do několika let. Pro urychlení růstu perel jsou do perlorodek vpravována větší tělesa pravidelného kulovitého tvaru, kterou mlž obalí několika vrstvami perleti a hotový produkt vypadá dokonale symetricky.

Různé barvy a velikosti perel, autor: JoelZimmerRůzné barvy a velikosti perel, autor: JoelZimmer

Nejcennější perly

Na perlách se cení tvar, velikost i barva. Přírodní dokonale symetrické perly jsou skutečně drahou záležitostí a pořídit si jich celý náhrdelník není jen tak. Velmi zajímavé jsou například černé perly, které jsou díky své vzácnosti nejdražšími perlami vůbec. Nejklasičtějšími jsou bílé či světle krémové perly, ale setkáme se také se zlatými, šedavými či unikáními nazelenalými perlami.

Perly a ženy

Tato dvě sova patří neoddělitelně k sobě. Ženy po perlách touží, a to v jakékoliv době. Perly zkrátka mají své nevyvratitelné kouzlo a mohou se stát darem, který potěší každou z nás. Perly téměř ztělesňují krásu, bohatství a luxus. Jsou nádherné, elegantní a hlavně vkusné. Hodí se k jakémukoli společenštějšímu oblečení a na krku ženy vypadají úchvatně. Jsou vhodné pro každou z nás a vždy máme jistotu, že z nás udělají obdivovanou dámu. Perly zkrátka mají kouzlo.

Trend perel

Dnes seženeme v každém obchodě perlový náhrdelník, ačkoliv se většinou jedná pouze o napodobeniny perel. Je samozřejmé, že pravé perly jsou nenahraditelné, ale v rámci úspor je možné vystačit si i s pouhou napodobeninou. Tak jako tak, perlový náhrdelník je nesmrtelnou stálicí mezi šperky a perel je ve výrobě bižuterie hojně využíváno. Ozdobit se můžeme jak náhrdelníky a náramky, tak také náušnicemi a kupříkladu brožemi z perel. Zajímavým trendem jsou také říční perly, které mají od těch mořských velmi nepravidelný válcovitý tvar a jsou obecně drobnější.

Perlové náušnice, autor: picadilly jewelryPerlové náušnice, autor: picadilly jewelry

Článek Perly, poklady moře byl publikován 29. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Pánská móda. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...