Nail art aneb jak na krásné nehty

Tagy:  nail art, nehty, lakování nehtů, manikúra

Sponzorované odkazy:

Nail art aneb jak na krásné nehty

Ač se nehty zdají být jen nepatrnou částí našeho těla, hrají obzvláště důležitou roli. Jsou vidět, ať jsme kdekoliv a děláme cokoliv. Neupravených, okousaných nehtů si všimneme velmi rychle a skutečně to na nás nepůsobí nijak pozitivním dojmem. Jak ženy tak muži by o své nehty měli dbát a měli by jim pravidelně věnovat svou péči. Ženy mají tu možnost své nehty můžou zdobit a skutečně si s nimi vyhrát.

Délka nehtů

Otázka délky nehtů je poměrně sporná. Elegantně vypadají delší nehty, hranice s nevkusně dlouhými je však příliš tenká. Doporučená délka je velmi individuální dle tvaru a velikosti nehtů a prstů. Nejdůležitějším však je pocit ženy, která délku nehtů řídí výhradně podle svého vkusu. Někdo preferuje kraťoučké nehty a delší nehty považuje za zbytečné a nepraktické.

Krátké, jemně zdobené nehty, autor: Fing´rsKrátké, jemně zdobené nehty, autor: Fing´rs

Péče o nehty

O nehty je důležité správně a pravidelně pečovat, zkracovat je a v případě nutnosti je i vyživovat, například je koupat v lázni z citronu a olivového oleje. Slabé nehty je zase dobré zpevňovat speciálními laky. V lékárnách i drogeriích seženeme mnoho přípravků, které slibují zlepšení kvality nehtů. Jejich účinnost lze zjistit jedině vyzkoušením.

Profesionální ošetření, autor: Fing´rsProfesionální ošetření, autor: Fing´rs

Lakování je základem

Lak je na nehtech naprostý základ a mnohdy i nezbytnost. Správně nalakovaný nehet je rovnoměrně barevný, hladký. Lak nanášíme v přiměřeném množství, první tah vedeme středem nehtu, další 2 tahy po stranách. Barev laků je nepřeberné množství a jejich, ale v závislosti na jejich špatné kvalitě můžeme očekávat i zhoršení stavu nehtů. Barvy lze ladit s oblečením či doplňky a můžeme je často obměňovat. Je dobré nanášet jako první vrstvu kvalitní ochranný lak, který na sobě vrchní barevný lépe udrží a postará se o udržení kvality nehtů. Mezi barvami laků nelze vysledovat prakticky žádný trend. Jedná se o individuální vkus, a to v nejvyšší možné míře. Laky mohou být neonových barev, mohou být perleťové či se třpytkami. Od každé barvy seženeme i desítky nejrůznějších odstínů.

Rozmanité zdobení

Po nanesení jedné či dvou vrstev laku začíná ještě kreativnější fáze, tedy zdobení. Manikérky jsou v tomto ohledu velmi šikovné i vykouzlí vám na nehtech prakticky cokoliv. Doma jsme trochu omezené použitelnými předměty i náročností, kterou nemusíme vždy uspokojivě zvládnout. Velmi jednoduchým způsobem, jak nehty dozdobit, je použít třpytky, nálepky či nalepovací kamínky. Obyčejné kamínky pokládáme na čerstvě nalakované nehty a necháme zaschnout. Velmi praktické jsou také laky s úzkým štětečkem, kterým se dobře na nehty dobře maluje. Najděte inspiraci na internetu a vytvořte si na nehtech obdivuhodné umělecké dílo.

Malé umělecké dílo, autor: burningbridgesMalé umělecké dílo, autor: burningbridges

Článek Nail art aneb jak na krásné nehty byl publikován 26. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Pánská móda. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...