Dámské rifle

Tagy:  džíny, rifle, dámské rifle, dámské džíny, střih riflí, typ riflí

Sponzorované odkazy:

Dámské rifle

Dámské rifle

Rifle prodělaly od svých začátků coby pracovních kalhot amerických horníků obrovský a takřka neuvěřitelný boom, příčiny jejich úspěchu mezi širokou veřejností jsou však nasnadě: rifle jsou pohodlné, praktické, vyrábějí se v široké a stále se zvětšující škále střihů, barev a provedení, jsou tedy slušivé a zároveň trvanlivé. Možnosti nošení riflí jsou prakticky neomezené – hodí se pro volnočasovou aktivitu, do práce (pokud zrovna nepracujete jako zahraniční diplomatka či úřednice v bance), a, doplněné elegantními prvky, jako například šálkou či halenkou, jistě nezklamou ani ve společnosti.

Éra uniformity, kdy všichni chodili v unisex džínách jednoho střihu a barvy, respektive, kdy byla majitelka takovýchto džín objektem všeobecného zájmu a závisti, naštěstí již dávno minuly a dnes trh přímo přetéká nejrůznějšími variantami na kdysi dělnické kalhoty. Tento fakt má však i svou stinnou stránku – mnoho žen, zejména ty, jejichž postava nemá proporce modelek z reklam a filmů, náhle stojí před jistým problémem – jaké rifle si vybrat, aby skryly nedostatky a zdůraznily přednosti? Zde je krátký a stručný přehled:

Postava typu „hruška“ aneb větší zadek

Ženy typu „hruška“ obvykle trápí jejich výrazné pozadí, při výběru dámských riflí je proto nutné se poohlédnout po takových, které inkriminované partie opticky zmenší, případně od nich šikovně odvedou pozornost.

Tento úkol spolehlivě zvládnou dámské rifle volnějšího střihu s rovnými nohavicemi, tento typ kalhot totiž partie boků zbytečně nezdůrazňuje, naopak postavě trochu ubírá na mohutnosti křivek. Tmavá džínovina opticky zeštíhluje, vhodné je zvolit také rifle buď úplně bez kapes na zadku, nebo jen s malými kapsičkami. Velice vhodné jsou také tzv. vyšisované rifle, rozdílné zbarvení látky odvádí pozornost od problematických partií.

Strečové dámské rifle, těsné kalhoty či dámské rifle patřené barevnými výšivkami a švy nejsou zcela vhodné – všechny tyto prvky totiž přitahují pozornost právě na partie, která chce žena typu „hruška“ pokud možno zakrýt.

Chlapecká, rovná postava

Chlapecká postava je charakteristická velkou štíhlostí a nevýraznými proporcemi, zejména úzkými boky. Při výběru džín je proto nutné se zaměřit na prvky, které naopak zdůrazňují křivky a upoutávají na ně pozornost. Mezi tyto prvky patří zejména nášivky, obzvláště ve spojení s rovným, volnějším střihem, výrazné zdobení či kapsy na zadku, chlapeckému typu postavy také sluší bokové džíny. Mladší ročníky si mohou též vybrat „kapsáčové“ kalhoty, které rovněž dodávají postavě zdání zaoblenosti.

Chlapecká postava nehezky vyniká v kalhotách bez kapes, zviditelňujících plochý zadek, či v riflích s vysokým pasem, upozorňujících na úzké boky.

Krátké nohy

Majitelka krátkých nohou by se především měla poohlédnou po dámských džínách užšího střihu, který nohy opticky prodlužuje. Stejný efekt má i malý rozparek na nohavicích, případně obloukové švy, prohnuté směrem dovnitř. K vyvážení proporcí také skvěle poslouží rifle s vyšším pasem, případně s nohavicemi mírně rozšířenými do zvonu.

Nevhodné jsou džíny s nízko posazeným bokem, bokovky. Stejně tak krátkým nohám ještě ubírají délku široké nohavice a kapsy, žena by rovněž neměla pořizovat tmavé džíny bez vyšisování.

Široké boky

Partii boků je třeba opticky zúžit, aby se dosáhlo vyváženého vzhledu proporcí. Vhodné jsou zejména džíny se středně vysokým pasem, delšími nohavicemi a vyšisovanými předními partiemi. Všechny tyto prvky boky zmenšují. Dále si lze vybrat třeba dámské džíny s výraznými svislými stehy, které prodlužují postavu. Tříčvrteční kalhoty, rifle s kratšími nohavicemi, naopak oblost boků zdůrazňují, takže se ve výsledku zdají ještě širší. Stejný efekt mají i nízko střižené džíny, bokovky, které na partii pasu a boků přitahují nežádoucí pozornost.

Silná stehna

U silných stehen je hlavním problémem disproporciace postavy, která kolem boků vypadá nepřiměřeně široce a směrem ke kotníkům se pak silně zužuje. Hlavním kritériem pro výběr vhodných džín by tedy měl být střih, který tuto nerovnováhu aspoň zčásti zakrývá.

Nejlepší tedy bude – podobně jako u jiných problematických typů postav – rovný střih dámských riflí. Narozdíl od žen s krátkýma nohama si ženy, obdařené silnými stehny, mohou dovolit i velmi tmavé džíny, protože v tomto případě tmavá barva opticky zeštíhlí nohy. Pokud se žena rozhodně pro vyšisované džíny, je třeba dbát, aby byla vyšisované jen lehce a pokud možno na stehnech, tento trik totiž stehna taktéž zeštíhluje.

Hodně světlé, vyšisované dámské džíny jsou velice výrazné a zaoblení stehen spíš ještě zvýrazní. Ačkoliv se to také na první pohled nezdá, nejsou vhodné ani kalhoty s rozšířenými nohavicemi, tzv. zvonáče, protože díky nim vypadají nohy se silnějšími stehny jako “do X“. Úzké, přiléhavé kalhoty, zejména strečové, stehna zmáčknou a taktéž zdůrazní.

Článek Dámské rifle byl publikován 2. listopadu 2008 v 04.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Markéta Jeníková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...