Nesmrtelné džíny

Tagy:  džíny, rifle, kalhoty, skinny

Sponzorované odkazy:

Nesmrtelné džíny

Džíny jsou kusem oblečení, který pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Za dlouhá léta své existence již zažily mnohé revoluce a postupně se stále mění. Některé módní prvky se opakují a do módy se vždy po nějaké přestávce vrací. Světoznámé džíny známe také jako rifle či texasky.

Aktuální módní vzevření džín

V posledních letech je móda velmi tolerantní a to i v tom ohledu, jaké džíny se právě nosí. Obecně máme již déle než rok nasazenou módů úzkých upnutých džínů, které nám nohy těsné obejmou i u kotníků. Byla to velká změna oproti dřívějšímu zvonovému rozšíření nohavic džínů. Aktuální úzké džíny sedí spíše štíhlejším postavám, kterým navíc prodlouží nohy a opticky ještě o něco zuží. Moderní je nosit bokové džíny, jejichž kraj je daleko vzdálený od pupíků. Mimo tyto klasické trubkovité džíny, kterým se říká také skinny se setkáme s množstvím dalšíc modifikací. Vrátily se na pulty módních obchodů tzv. lacláče a trendy jsou i extra prodloužené džíny, které v podstatě tvoří celek kalhot a korzetu, končí tedy až v úrovni nad prsy.

Džíny známých značek, autor: BsdfmDžíny známých značek, autor: Bsdfm

Válka barev a zajímavé prvky na džínech

Džíny jsou k dostání především v širokém spektru odstínů tmavě modré, přičemž nejsou výjimkou ani úplně světle modré odstíny a černá. S oblibou barev džínů se to střídá skutečně bleskovou rychlostí. Jednou za čas se vrací olíbené světlounké džíny na mnohých místech roztrhané. Jindy zas elegatní vyšívané džíny. Hezkými doplňkovými prvky na džínách jsou kamínky, korálky, flitry a samozřejmě typické džínové knoflíky využité při jejich výrobě. I u střihově velice jednoduchých džínů bývá využíváno ozdobného prvku, kdy je část džínů zesvětlena, neboli: vyšisována. To buď do pruhů, pouze na zadku džín nebo neuspořádaně. I na džínách je občas využívaný efekt zmačkanosti, díky kterému kalhoty nejsou kolikrát ani potřeba žehlit. Jedná se tedy nejen o zajímavý ozdobný prvek ale i o velice praktickou věc.

Od pracovních kalhot do epicentra módy

Jak mnoho z nás ví, džíny sloužily od svého vzniku jako pracovní oděv. Od poloviny 20. století se však dostali i mezi lidi a staly se velice žádaným a oblíbeným oblečením na běžné nošení. Díky jejich počátečnímu nedostatku se staly přímo fenoménem.

Dnes má džíny každý a obvykle hned několik kousků v různých barvách a stylech. Jejich střih, délka i zdobení se neustále mění ale jedno je jisté, džíny jen těžko něco nahradí.

I hvězdy nosí černé džíny, autor: OoHysteriaoOI hvězdy nosí černé džíny, autor: OoHysteriaoO

Článek Nesmrtelné džíny byl publikován 17. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...