Legíny coby celoroční stálice

Tagy:  legíny, leginy, módní

Sponzorované odkazy:

Legíny coby celoroční stálice

Opomeneme-li již dvě desítky let nejpoužívanější a tolik oblíbené džíny, existuje jiný kousek oblečení který si na nohy s takovou chutí oblečeme? Ano, existuje. Jsou to legíny které jsou v letním období oblíbenou součástí šatníku již několik sezón. Jsou příjemné na kůži, není v nich nepříjemné horko a výborně se kombinují s lehkými barevnými tunikami, dlouhými tílky, krátkými sukněmi či se vzdušnými svetříky. Letošní podzim a zima nás ovšem překvapí. I v chladném počasí totiž můžeme se sexy pohodlnými legínami počítat. Co víc, jedná se o velký trend, který si mnohé z nás zamilují a ani do budoucna se ho nevzdají.

Jen trochu jiná zimní verze

Oproti létu si zima říká o trochu teplejší variantu legín. Mnoho módních obchodů již nabízí zákazníkům širokou nabídku legín, vhodých pro zimní období. Hlavní odlišností je samozřejmě materiál a jeho tloušťka. Se sexy krajkovými legínami můžeme vyjít skutečně jen tehdy, pokud nás teploměr příjemně překvapí. Najdeme však mnoho dalších variant legín, které v zimě skutečně unosíme.

Příjemné modrozelené legíny, autor: H&MPříjemné modrozelené legíny, autor: H&M

K čemu je zkombinovat?

Legíny pasují skvěle ke kozačkám. Nohy v nich vypadají nádherně štíhlé. Letos jsou moderní kozačky jak vysoké tak polovysoké (tedy do půl lýtek). Navíc se vždy dají ozvláštnit pletenými návleky, které mimo svou estetickou funkci také skvěle zahřejí. Pod kozačky nejlépe poslouží tlusté teplé ponožky, podle výšky kozaček třeba i podkolenky. Z vršků se k legínám nejlepé hodí delší svetry s délkou minimálně těsně pod zadek. Takový outfit je velice pohodlný a navíc perfektně vypadá. Lépe než bunda vypadá kratší kabátek, který dodá šmrnc a také přidá celkovému dojmu na eleganci. Mimo dlouhé hřejivé svetry můžeme využít sukýnek ze silnějších materiálů, zde si můžeme dovolit trochu experimentovat s barvami. Skvěle vypadají skládané sukně, které můžeme sladit s doplňky, tedy hlavně s šálou, případně s pokrývkou hlavy a s rukavicemi.

Klady, kterými legíny oplývají

Na první pohled asi každého napadne, nebude-li v legínách mrznout. Ač se to nezdá, správný výběr legín zaručí příjemně hřejivý pocit. Navíc můžeme díky legínám vystavit na obdiv nové kozačky, které máme mnohdy schované pod džínami. Dlouhé kalhoty, které nedokážeme dostatat pod kozačky, končí v zimním období obvykle do půlky délky nacucané vodou a to rozhodně není příjemný pocit. Legíny jsou velmi stylovým řešením. Upnuté legíny skvěle tvarují postavu a jsou k dostání v neuvěřitelně široké nabídce.

Stylový kompletek ideální do teplejšího podzimu, autor: H&MStylový kompletek ideální do teplejšího podzimu, autor: H&M

Článek Legíny coby celoroční stálice byl publikován 21. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...