Dámské spodní prádlo – nejintimnější ze všech oděvů

Tagy:  spodní prádlo, podprsenky, Victoria´s Secret, La Perla, Triumph, tanga

Dámské spodní prádlo – nejintimnější ze všech oděvů

Tvář dámského prádla se v průběhu posledních stovky let dramaticky změnila. Dá se říci, že vývoj spodních oděvů šel ruku v ruce s proměnami oděvů svrchních. Žena, která žila v roce 1900, trvalo několik desítek minut, než se ustrojila a oblékla. Jistě ani vám dnes není cizí, že ženy v tomto století na sebe byly schopny naskládat oblečení, které vážilo dvě až tři kilogramy: spodní kalhoty, košilku, spodničky, šněrovačku, punčochy a další oblečení, které se pak vystavovalo na obdiv.

Co bylo v minulosti zakázané?

V dávných dobách byly nesmírně „hanbaté“ holé kotníky. Pokud je dámy neměly obaleny řadou ochranných vrstev, vyvolalo to skandál. Dokonce i vysoké boty se řadily mezi spodní prádlo, takže musely zůstat náležitě zakryty pod objemnou sukní s délkou až na zem.
Naštěstí v dnešní době si ženy mohou vybírat z různých stylů spodního prádla a vůbec to není žádný skandál, pokud vám např. vykoukne ramínko podprsenky nebo košilky na veřejnost.

Spodní prádlo v minulosti a dnes

40. léta 20. století se nesla v duchu útlých pasů a korzetů. V současnosti ženy nyní modelují své postavy cvičením a zdravou výživou. Spodní prádlo slouží pouze ke zkrášlení a umocnění ladných křivek. Spodní prádlo musí být moderní, krásné, sexy a trendy. Navíc má být nejen pěkné, ale hlavně pohodlné a komfortní. Má se přičinit o lepší vzhled, nebo naopak zakrýt drobné nesrovnalosti těla.
Teprve v roce 1981 se dostaly na trh tzv. tanga. Jednalo se o řemínky zmenšující dámské kalhoty na holé minimum.
O tom jakému stylu spodního prádla dávají přednost ženy 21. století, lze hovořit jen všeobecně. Jde o téma, které patří do soukromí každé z nás. Ovšem skoro každá žena se shodne na tom, že miluje pohodlí, krásu a hebkost.

Prádlo je nejen pohodlí, ale i rozkoš

Přestože ženy už nenosí klasické zeštíhlující korzety, dokonalé prádlo přispívá k vnější dokonalosti. Kromě podpůrných, zpevňujících, zvýrazňujících nebo stahujících střihů a užívaných materiálů, představuje prádlo také rozkoš a soukromí luxus. To, co nosí dáma vespod, je věcí osobního vkusu.

Nejoblíbenější značky žen

Mezi nejoblíbenější značky, které ženy rády nosí, patří např. Victoria´s Se­cret – společnost, založená na počátku 70. Let v USA. Její sortiment pokrývá celou škálu spodního prádla od tradičních po vysoce erotické modely. Další značka je např. Triumph – společnost založená v roce 1886 v Německu. Pro dámy vyrábí pohodlné, moderní a klasické modely spodního prádla. A dále je tomu např. i značka La Perla – společnost, jenž založil italský návrhář Ada Masotti v roce 1954.

Článek Dámské spodní prádlo – nejintimnější ze všech oděvů byl publikován 30. listopadu 2009 v 07.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...