Vzory jsou in!

Tagy:  trendy, vzory, geometrické vzory, zvířecí vzory

Sponzorované odkazy:

Vzory jsou in!

Žijeme v době, kdy se péče o zevnějšek bere naprosto automaticky. Lidé nás hodnotí podle toho, jak vypadáme, jak se oblékáme. Na druhou stranu, oblékat se pěkně není žádný problém. Mnoho obchodů a jejich široká nabídka pro nás znamená veliký výběr. Jedním z trendů, který se obměňuje, ale má už i mnoho stálic, je vzorované oblečení. Typickým příkladem je květinový vzor, který ač je moderní již mnoho let, každý rok má poněkud odlišnou podobu. Podívejme se na pár klasických vzorů, které nikdy nezklamou a seznamme se i s žhavými trendy.

Klasické kostky a káry

Kostky jsou jedním ze vzorů, který na sobě nosily naše babičky a jen pramálo se za tu dobu změnil. In je pořád a experimentuje se pouze s velikostí a barvami. Tradiční je kombinace hned několika barev, přičemž 2 z nich bývají výraznější. Takovou kombinací je například zelená, červená a černá nebo bílá a několik odstínů modré. Kostky najdeme na košilích, šátcích i svetrech. Velice módní jsou také kostkované kabáty. Určitě neváhejte a pořiďte si klasické a již několika generacemi prověřené kostkované oblečení, či alespoň nějaký doplněk.

Kostka je stále v kurzu, autor: QuelleKostka je stále v kurzu, autor: Quelle

Tak trochu retro puntíky

Ač se jedná o jednoduché tvary, puntíkované oblečení je poměrně výrazné a nelze jej přehlédnout. Puntíky sice mají svou nejslavnější éru za sebou, ale v jistých intervalech se mezi trendy opět vrací. Klasikou jsou puntíkované šaty či halenky, velmi pěkně vypadá tento vzor i na doplňcích. Při slovech puntíkované šaty se každému z nás nejspíš vybaví bílé šaty poseté červenými puntíky. Velmi stylová je však kombinace bílé a černé. Na nejrůznějším oblečení také nalezneme černé či bílé drobné puntíky na barevném podkladu a to vypadá obzvláště dobře.

Tolik oblíbené proužky

Pruhy se dostaly do popředí již před několika lety a své významné pozice se dosud nevzdaly. Pruhované oblečení může být skutečně jakkoliv barevné. Některé kousky jsou skutečně pestré, jindy se střídají pouze 2 tlumené barvy. Pruhy jsou různě široké, pravidelně či náhodně se střídají a mohou se vyskytovat v nejrůznějších barevných kombinacích. Pruhy najdeme nejčastěji na svetrech a tričkách, ale i na doplňcích.

Pruhované šaty Miss SixtyPruhované šaty Miss Sixty

Moderní zvířecí vzory

Současně jedním z největších trendů jsou zvířecí vzory, které se pomalu dostávají do šatníku každé z nás. Napodobenina hadí kůže není žádnou novinkou, ale tygří a leopardí vzory jsou vskutku neokoukané. Mezi další oblíbené zvířecí vzory patří zebra, kráva, žirafa či dalmatin. Výběr je bohatý a tyto vzory nalezneme prakticky na čemkoliv. Od tílek, halenek a svetrů, po spodní prádlo, šperky a doplňky a zimní kabátky.

Článek Vzory jsou in! byl publikován 28. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...