Rukavice aneb vkusný doplněk

Tagy:  rukavice, kožené rukavice, pletené rukavice, prstové rukavice, palčáky, doplňky

Sponzorované odkazy:

Rukavice aneb vkusný doplněk

Venku to možná ještě tak nevypadá, ale každou chvílí nás může přepadnout opravdová zima. Lidé se začnou chumlat do teplých kožíšků, beranic, čepic, šál, péřových bund, kabátů a své prstíky si začnou schovávat a zahřívat nejrůznějšími druhy rukavic.

Teplo je základ

Každý z nás za svůj život vyzkoušel a nosil snad stovky rukavic. Když jsme byli malí, několikrát se nám stalo, že jsme rukavice ztratili, někdy jsme si rukavice koupili doslova za pět minut dvanáct, až když nám zima zalézala za nehty, spoustu rukavic jsme si oblíbili apod.
Rukavice nás od dětství chrání proti nepříjemnému chladnu a povětrnostním vlivům. Věděli jste, že v zimě uniká z jedné ruky až 6% tepla? Představte si, že vám tedy z nechráněných rukou uniká cca 12% tepla, to není zrovna málo.

Kožené rukavice

Ženy nedají dopustit na svém vzhledu. Proto si pořizují hlavně kožené rukavice, které jsou velice elegantní a hodí se snad ke každému outfitu. Kožené rukavice jsou opravdovým skvostem pro vaše ruce, nejen že se přizpůsobí tvaru ruky, ale navíc se postarají o to, že vždy a všude sklidíte úspěch.
Někomu se zdají kožené rukavice chladné. Dávejte pozor při výběru. Kupte si raději rukavice z pevné a ne měkké kůže. Zaměřte se také na jejich výstelku, čím je silnější, tím lepší. Rukavice vám musí doslova padnou jako ulité. Nemělo by se stát, že vám pod ně bude táhnout. Vaše zápěstí by mělo být chráněno, látka, vlna, kůže či jiný materiál by měl dostatečně přiléhat, a to nejen kolem zápěstí, ale také na prstech. Rukavice by pro vás neměly být přítěž, ale opravdová pohodlná ochrana, elegantní a vkusný doplněk.

Pletené rukavice

Další kategorie rukavic jsou pletené. Pletené rukavice jsou nejen velice IN pro letošní zimu, ale navíc mají další výhody, které zajisté všichni oceníme. První tou nejlepší výhodou je, že jsou nesmírně pohodlné a krásně vám zahřejí ruce. Pokud se pustíte do vlastnoruční výroby pletených rukavic, vězte, že by neměly být upletené příliš volně s velkými oky. Rukavice by hned profoukly a ztratily by tak ochranou funkci proti mrazu, větru a zimě.
Dalším typem pletených rukavic jsou takové, jenž mají ustřižené prsty. Prsty vám tak koukají ven. Jsou nejen praktické do města – např. při placení si je nemusíte sundávat, na psaní sms zpráv fungují taky perfektně, hledání v kalendáři je pro vás také snadnější apod. Ale do té opravdové a kruté zimy se nosit bohužel nedají.
A jako poslední bych ráda zmínila známé a stále moderní palčáky. Takové rukavice vás nikdy nezklamou. Nejen že díky těmto rukavicím máte prsty pěkně u sebe, takže se vám krásně zahřívají, ale navíc se dají pořídit i takové kousky, které mají uvnitř hřejivý kožíšek apod. Palčáky od babičky snad nikdy nevyjdou z módy.

Článek Rukavice aneb vkusný doplněk byl publikován 9. prosince 2009 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...