Funkční prádlo - objevte jeho přednosti

Tagy:  termoprádlo, funkční prádlo, sportovní oblečení, sportovní móda

Sponzorované odkazy:

Funkční prádlo - objevte jeho přednosti

Funkční prádlo zvyšuje komfort a udržuje naše tělo v ideální teplotě. Funkčního prádla může využít zejména při sportování, přičemž dokáže od pokožky odvádět vlhkost a zároveň zachovává těla v příjemné teplotě. Funkční prádlo zásadním způsobem zvýší pohodlí a zpříjemní sportovní zážitky.

Využijte termoprádla

Funkční prádlo, které nás izoluje od vnějšího chladu, se nazývá také jinak termoprádlo. Termoprádlo pomáhá naše tělo izolovat od zimy a zvyšuje jeho teplotu. Je ideální do studeného mrazivého počasí, a to ať už se jdeme věnovat sportovním aktivitám či se chystáme na procházku. Funkční prádlo se vyrábí ze speciálních vláken, na která jsou kladeny velmi vysoké nároky. Proto si můžete být kvalitou termoprádla (pochází-li od renomovaného výrobce) naprosto jisti. Oblékněte termoprádlo a využijte jeho skvělých vlastností. Uchováte tím své tělo v suchu a teplu.

Pánské tričko, autor: MOIRAPánské tričko, autor: MOIRA

Materiály funkčního prádla

Funkční prádlo je vyráběno z naprosto specifických vláken, které splňují mnoho zásadních kritérií. V prvé řadě je vlákno, ze kterého se funkční prádlo vyrábí, pevné a přitom lehké. Použité materiály různých firem a různých značek se od sebe mohou vzájemně lišit. Z vláken vznikají jednotlivé kusy oblečení, přičemž nejčastěji narazíme na spodní kalhoty a trička či roláky. Obchody nabízí i podprsenky, kalhotky, ponožky, boxerky či slipy z funkčního prádla.

Jednotlivé kusy funkčního prádla mohou být i z několika vrstev, přičemž je vždy zachována jejich základní funkce, tedy v zimě hřát a v létě ochlazovat. Vlákna funkčního prádla jsou nenasákavé ale dovedou odvádět vodu (pot) z povrchu těla. Vlákno na výrobu funkčního prádla musí být příjemné na dotek, aby bylo pohodlné jej nosit, a mimo jiné musí i dobře vypadat. Některé kusy funkčního prádla jsou mimo jejich báječné vlastnosti i velmi slušivým spodním prádlem.

Prádlo Craft Pro CoolPrádlo Craft Pro Cool

Péče o funkční prádlo

Aby funkční prádlo dlouho vydrželo a dobře sloužilo, je důležité o něj pečovat a především se řídit pokyny uvedených na etiketách. Funkční prádlo je nejlepší prát v ruce či naruby v pračce obvykle do 40°C. Na praní používejte jemné prací prostředky a vyhněte se aviváži. Funkční prádlo nesušte v pračce, a ani jej nežehlete. Materiály použité na výrobu funkčního prádla jsou stálobarevné a nemusíte se bát jeho obarvení či seprání. Při dodržování všech pokynů bude prádlo dlouho a spolehlivě sloužit.

Článek Funkční prádlo - objevte jeho přednosti byl publikován 10. ledna 2010 v 00.00 v rubrice Sportovní oblečení. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...