Sportovní prádlo pro ženy

Tagy:  sportovní prádlo, sportovní oblečení, podprsenky, CoolMax, antibakteriální materiál, funkční prádlo, sport, oboustranné prádlo

Sportovní prádlo pro ženy

Sportovní prádlo a sportovní oblečení musí splňovat celou řadu požadavků, oproti běžnému prádlu a oblečení, které nosíme. Je nesmírně důležité vybírat opravdu pečlivě a jak se říká, mějte při nákupu sportovního prádla oči na stopkách.

Máme z čeho vybírat?

Sportovního prádla existuje nepřeberné množství. Nemusíme se obávat, že s větším bříškem, menšími ňadry nebo s hubenými boky bude nějaký problém. Na českém a zahraničním trhu působí mnoho výrobců, které lákají zákazníky na různé přednosti, kvality, funkčnost a cenu jejich výrobků. Jedni vám nabízejí oboustranné prádlo, další vás nadchnou komfortním střihem či moderní barvou, jiní nabízí nové a pohodlné materiály nebo zajímavé ceny.

Střih sportovní podprsenkyStřih sportovní podprsenky

Funkce sportovního prádla

Jaké jsou základní funkce sportovního prádla? Samozřejmě by mělo být více než pohodlné. Kromě toho, by mělo být funkční, tzn. prodyšné, bezešvé, dobře přiléhat k tělu, mělo by odvádět vlhkost a zároveň vás hřát. U podprsenek a bolerek je navíc důležitá pevnost střihu, širší nebo velmi široká ramínka a opravdu kvalitní a bytelné zapínání.
Sportovní tílka, trička a spodky musí mít správnou a požadovanou délku. A co je nejdůležitější u kalhotek? Ty by měly být opravdu komfortní, neměly by vás nikde tlačit nebo se nepříjemně zařezávat.

Vhodný materiál

Další prioritou sportovního prádla je volba pohodlného materiálu. Samozřejmě při nákupu sportovního oblečení nehledáme pouze pohodlné kousky, ale také by měly splňovat jiná kritéria. Např. jsou vhodné výrobky, které jsou antibakteriální, antimykotické a nebo antialergické. U jiných kousků se hodnotí vodovzdorná funkce a termoregulační vlastnosti.
Opravdovým super materiálem je tzv. CoolMax, který je vyroben z dutých polyesterových vláken. Funkce vláken je – odvádět vlhkost do vnější vrstvy prádla. CoolMax vám zaručí jistotu, že nebudete mít problém se zahřátím a nebo naopak profouknutím. CoolMax má výhodnou vlastnost při praní, nesráží se.
Další bezvadný materiál je speciální pletenina, která zamezuje zápachu potu. To potěší snad každou ženu. Navíc je pletenina dobrá tím, že má dlouhou životnost, nemačká se a nežmolkovatí.

Komplet – sportovní kalhotky a podprsenkaKomplet – sportovní kalhotky a podprsenka

Oboustranné prádlo

Jak jsem již zmínila, někteří výrobci nabízejí oboustranné prádlo. Toto prádlo má nesmírné výhody. Jedna strana je např. určena pro teploty nad nulou, druhá strana se hodí pro teploty pod nulou. Některé prádlo je oboustranné pouze z estetického hlediska. Jednou si oblečete bílou barvu navrch, podruhé černou a tak to můžete střídat dál a dál.

Střihy sportovního prádla

Střihy dámského sportovního prádla jsou vyrobeny přímo na tvary lidské postavy, které se dokonale přizpůsobí. Prádlo je pohodlné, šité tak, aby vás nikde netlačilo nebo neškrtilo. Navíc výrobci lákají nejen svou značkou, ale také provedením, střihem, designem a barvou.

Článek Sportovní prádlo pro ženy byl publikován 13. ledna 2010 v 07.00 v rubrice Sportovní oblečení. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...