Proč některé šperky dráždí vaši pokožku?
Sponzorované odkazy:

Jako každá žena ráda nosíte doplňky a šperky. Dokáží i z velmi obyčejných šatů udělat nevšední kousek. Bohužel patříte k těm ženám, jež si nasadí náhrdelník a po chvíli mají ve výstřihu nepříjemnou vyrážku? Bižuterii z tržnice si musíte pouze prohlížet? A víte, proč tomu tak je?

Už naše babičky říkávaly, že pokud chcete mít jistotu, že se díky šperkům neosypete, musíte volit jako jejich materiál pravé zlato. Ovšem některým dámám vadí také. Pravděpodobnost kontaktní alergie je však nižší. Stejně tak šperky, jež jsou vyrobeny z mědi, platiny, chirurgické oceli, či mincovního stříbra, jsou trochu méně alergizující, než ostatní.

Bílé zlato také není pro všechny
Řeknete si, že zlato je zlato a v jejich odstínu není žádný rozdíl? Chyba! Bílé zlato je často legováno niklem nebo kobaltem, které jsou velmi častými alergeny. Nikl navíc způsobuje tzv. zkřížené alergie.
Nenechte si bloggerkami z youtube namluvit, že když potřete bižuterii bezbarvým lakem na nehty, vyřeší to váš problém s alergií. Musela byste bižuterii přetírat opakovaně. Navíc určitě nechcete mít ve svých dírkách v uších odrolený lak na nehty, že ne?

Řešením je, dojít si na alergologii a nechat si udělat testy, jaké kovy vám kontaktní alergii způsobují. Při nákupu bižuterie pak požadujte složení výrobku, abyste si byla jistá, že nový šperk neobsahuje alergeny, které vám způsobují vyrážky. Nezapomeňte, že alergii vám může způsobit nejen náramek, řetízek, prsten, či náušnice. Pečlivě si vybírejte i hodinky, pásky a kabelky. Ty totiž mají také součástky vyrobené z nejrůznějších druhů kovů. Také některá saka, blůzky a bundičky mají kovové cvočky, zipy a knoflíky, které si spousta žen nedá do spojitosti s nepříjemným zarudnutím a svěděním.

Nezapomeňte pečovat nejen o pokožku, ale i o šperky
O citlivou a alergickou pokožku musíte pečovat. Dodržujte doporučení vašeho kožního lékaře. Stejně tak pečujte o doplňky a šperky, které vlastníte. Přeci jen se dnes a denně dotýkají vaší kůže. I na nich se usazují nejrůznější viry a bakterie.
Po nanesení krémů, make-upu a parfémů si šperky oblékejte jako poslední. A nezapomeňte je sundat jako první. A uložit do šperkovnice, či na nějaké suché místo. Vlhkost a pára většině šperků škodí. Šperky byste také měli skladovat mimo přímé sluneční světlo a na chladném a suchém místě.
Článek Proč některé šperky dráždí vaši pokožku? byl publikován 3. května 2021 v 09.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).
Podobné články
- Šperky na vaše chodidla 03.03.2010 07.00
- Stříbrné šperky 02.09.2009 08.00
- 6 tipů na slavnostní šperky 13.02.2015 12.00
- Decentní šperky nejen na podzim 27.11.2015 19.00
- Jaké šperky zvolit na svatbu? 22.08.2015 12.00
Top 10
- Jste po čtyřicítce příliš stará na ležérní trička s potiskem? Určitě ne!
- Nepodceňujte oblečení až se vydáte na jarní výlet na hory - může to být nebezpečné!
- Pruhy a proužky - kdo by je na jaře nemiloval?
- Pánové, přestaňte se stydět a noste také růžovou barvu!
- Jak nosit sukni s volánky a neztratit přitom styl
- Tečky, puntíčky a puntíky - proč jsou tak oblíbené?
- Připravte své skříně na nový jarní trend!
- Průvodce pro muže - jak si efektivně a stylově uspořádat opasky?
- Proč je důležité vyprat zimní bundy, než je uložíte do skříně
- Přivítejte jaro v nové sukýnce!
Tagy
feminní oblečení sukně s leopardím vzorem Proužky dámské pásky lněné oblečení ledvinky oblečení neonové oblečení hnědá obuv