Stříbrné šperky

Tagy:  doplňky, šperky, stříbrné šperky, stříbro, punc, řetízky, náramky, náušnice, hodinky, prsteny, prstýnky, přívěsky

Sponzorované odkazy:

Stříbrné šperky

Žena a šperky k sobě patří asi stejně jako léto a slunce. Potřebu zdobit se, líbit se a nosit blýskavé doplňky mají ženy dány od přírody. Již v pravěku a dávných dobách se ženy pro své lovce zdobily a ověšovaly různými ozdobami. Ženy se cítí krásně, půvabně, sexy a více přitažlivější. V dnešní době se mohou ženy ozdobit celou řadou překrásných šperků nejen z přírodních materiálů jako v pradávných dobách, ale také ze šperků z drahých kovů apod.
Tento článek je zaměřen na stříbrné šperky, které jsou v dnešní době opravdu IN.

Stříbro zaznamenalo v posledním desetiletí obrovský nárůst v oblibě. Jedním z důvodů je určitě cenová dostupnost. Stříbro je měkký kov, méně stále a rychle oxiduje (částečně tomu lze zamezit např. rhodiováním).

Stříbrné náušnice

Všeobecně si ženy vybírají stříbrné náušnice podle vkusu. Při výběru náušnic by se však měly zaměřit na takové typy, které jsou vhodné k jejich délce a střihu vlasů. K dlouhým a výrazným vlasům volíme delší a výraznější náušnice. V případě vyčesaných slavnostních účesů jsou nejlepší dlouhé náušnice. Navíc můžete zvolit náušnice v různých barevných variantách – tak aby se daly kombinovat k šatům a dalším doplňkům. V současné době vám specializované prodejny nabízí unikátní stříbrné náušnice s kameny aj. Co se týče žen s krátkými vlasy, mohou si dovolit téměř jakýkoliv typ.
Náušnice se dělí do několika kategorií: náušnice bez kamenu, s kameny, s kruhy, napichovací, visící, malé a velké.

Stříbrné prsteny

Ruce jsou vizitkou každého z nás a stříbrné prsteny patří mezi nejčastěji vyráběné a nejčastěji kupované šperky. Ženy je doslova milují. V nabídce jsou prsteny s kameny, bez kamenů, hladké kroužky, masivní velké prsteny nebo prsteny na nohu.Stříbrné řetízky

Slabší a decentní stříbrné řetízky, mohutné řetízky, řetízky na krk, stříbrné náramky, řetízky na ruku, na pás atd. můžete vybírat ve všech zlatnictví nebo na internetových obchodech. Důležité je zvolit správnou délku, která vám bude vyhovovat.

Stříbrné přívěšky

Větší, menší, s kamínkem nebo bez něj? Který je ten pravý? V 21. století si můžete vybrat opravdu jakýkoliv typ a velikost. Záleží na vás, jestli dáte přednost stříbrnému přívěšku s jemnou granulací, se zirkonem, sklem, organickým doplňkem apod.

Stříbrné hodinky

Luxusní obchody a hodinářství pro vás každoročně připravuje široký výběr hodinek ze stříbra a kamenů, popř. v kombinaci s kůží. Stříbrné hodinky bývají v poslední době brány spíše jako ozdoby a šperky, oproti dobám minulým, kdy jejich primární funkce byla časomíra.

Punc a puncovní řád

Šperky, které jsou vyrobeny ze stříbra a mají větší hmotnost jak 3 g musí být ze zákona opuncovány. Punc udává, jaká je ryzost daného šperku (stříbra) podle norem, které udává puncovní řád. Jednotlivé puncy jsou na šperku znázorněny jako grafické symboly.

Článek Stříbrné šperky byl publikován 2. září 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...