Boty Converse – Americké boty snů?

Tagy:  Converse, boty, obuv, sportovní boty, punk, rock

Sponzorované odkazy:

Boty Converse – Americké boty snů?

Proč Americké boty snů?

Firma Converse vznikla před více než sto lety. Přesněv roce 1908 vznikla ve státě Massachusetts (hlavní město Boston) továrna Converse. Zakladatelem této firmy byl Marquis M. Converse, který továrnu pojmenoval Converse Rubber Shoe Company. Tento název by se dal přeložit jako „továrna gumových bot“, lépe řečeno „továrna bot s gumovou podrážkou“.
Značku Converse poznáte na první pohled. Tato značka má v logu typickou pěticípou hvězdu.

Historie firmy Converse

Továrna vznikla v roce 1908 a zpočátku vyráběla boty, jenž měly gumové podrážky. Teprve od roku 1915 se výroba zaměřila na tenisové boty a později na basketbalové boty.
V roce 1917 se firma proslavila boty Converse All-Star. V roce 1921 propagoval tuto značku známý basketbalista Chuck Taylor a zároveň se stal nejen tváří, ale také obchodníkem firmy Converse. Boty Converse All-Stars jsou známé snad celému světu až do dnešní doby.
V roce 1986 se začaly vyrábět další basketbalové boty např. The Weapon, které v současné době nosí novější název The Loaded Weapon.
Jakékoliv modely firmy Converse se vyrábí už celá léta v širokých barevných variací a dekorů. V současné době tuto značku vlastní firma Nike, která stále vyrábí překrásné a kvalitní boty. V současnosti je tato firma největším výrobcem sportovní obuvi a své továrny má např. v Lumbertonu a v New Yorku.

Converse boty, tašky a jiné doplňky

V roce 2003 se firma stává naprostou kvalitou a vyhledávanou značkou. Firma vyrábí kromě bot také oblečení jako jsou trička, mikiny, tašky a další zboží. Pěticípá hvězda se stává IN a objevuje se na spoustě lidí hlavně mladší kategorie. V současné době není značka Converse spjata výhradně s basketbalem a jiným sportem, ale stává se velice populární v hudební branži. Converse hvězda nejvíce září v rockových a punkových kapelách.

Converse je na špičce pyramidy popularity

Tou největší předností a jeden z důvodu, proč je značka Converse na špičce módy a prodeje, je široký výběr barev, odstínů, vzorů a typů bot.
Naprostou novinkou jsou boty ozdobené velkým „C“ v kruhu a nebo typ 1Hund (red), které byly inspirovány pohádkou: Červená karkulka.
V roce 2009 se představila také nová kolekce bot, které jsou označeny jako Converse Japan 2009. Celkem uvedla na trh šest designů. Jedná se nejen o klasické boty, ale také o značně extravagantní obuv.
Na oficiálních stránkách www.converse.com si můžete dokonce sami navrhnout svůj vlastní styl bot. Vybíráte si nejen velikosti bot, barevnou variaci, ale také samotné tkaničky, které jsou u bot Converse třešničkou na dortu.

Článek Boty Converse – Americké boty snů? byl publikován 16. února 2009 v 08.00 v rubrice Boty. Autorem článku je EG. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...