Boty do města

Tagy:  obuv, boty, boty do města, balerínky, piškoty, baletky, vysoké boty, jehly, podpatky, sandály, pantofle, lodičky

Sponzorované odkazy:

Boty do města

Dokonalý vzhled začíná slušivým upraveným účesem a zcela logicky končí pěknými a vyčištěnými botami, vhodnými pro danou příležitost. Každá žena ví, jak „den šílených a úděsných vlasů“ dokáže zničit sebekrásnější šaty, ale pozor totéž platí o obuvi. Věnujte se botkám a pečujte o ně, jak nejlépe to umíte. Tento článek vás seznámí s botami do města.

Proč nakupují ženy boty?

Jen velmi málo žen bere nakupování obuvi jako nutné zlo a příšernou otravu a najde se ještě méně těch, které jsou zcela imunní pro magické přitažlivosti lodiček. Lodičky totiž každou ženu promění doslova v bohyni. Přiznejme si, že v překrásných lodičkách a křehkých střevíčkách nelze běhat po ulicích, ale na tom vůbec nesejde. Která žena by odolala překrásným sandálkům na jehlách, i když právě tyto boty mohou skončit v rohu botníku, protože se zkrátka nedají nosit? Jak se zdá, boy nejsou pouze předmětem praktického využití – nošení, ale často stačí, aby se na vás z výlohy pouze usmály, a nezbývá nic jiného než koupit si je.

Střevíce s volnou patou

Tento typ bot netvoří žádnou zvláštní kategorii obuvi. Dá se říci, že je jakousi obdobou klasických lodiček. Od základního vzoru se liší pouze tím, že postrádá opatek, který je nahrazen elegantním páskem okolo kotníku. Chodidlo je z větší části odhalené, ale partie prstů zůstávají zahaleny. Tyto elegantní botky představují ideál pro večerní zábavu, ale pokud vám to zaměstnání dovolí, mohou se nosit také do kanceláře nebo do města. Převážně se hodí pro slunné a teplé počasí.

Lodičky

Lodičky jsou vysloveně dámskou obuví. Tento typ obuvi máte možnost vybírat přesně dle vašich požadavků. Ať už s vysokým podpatkem, nižším, s kulatou špičkou nebo do špičky, jednobarevné, barevné, s kamínky apod. Typickým podpatkem u lodiček není „jehla“, ale elegantní štíhlý var a praktická střední výška.

Baletky – balerínky, piškoty

Už název těchto bot jasně označuje původ plochých tradičních střevíců, které byly založeny na baletních špičkovkách již v 50. letech. Pravé „piškoty“ neboli balerínky, se zhotovují z látky a mají netypickou podešev (tím se výrazně odlišují od baletek se zpevněnou podrážkou a solidním svrškem, určených pro běžné nošení. Do města je vhodné pořídit kožené balerínky, ve kterých se budete cítit opravdu pohodlně. Pokud se vám líbí čistý a hladký styl, nepřecházejte k vysokým podpatkům. Na trhu se objevuje nepřeberné množství balerínek, které se hodí opravdu ke všemu.

Do města si také můžete obout boty na vysokém podpatku – neboli jehly. Ovšem nejsou příliš vhodné. Vždy vybírejte kvalitní obuv, ve které vás nebudou bolet nohy. Další obuví jsou pantofle, sandály, vysoké boty – např. kotníčkové boty a nebo kozačky a bezpochyby si můžete obout i sportovní tenisky apod.

Článek Boty do města byl publikován 1. prosince 2009 v 07.00 v rubrice Boty. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...