Levi´s Store – stylová móda / Levis jeans

Tagy:  Levis, Levis´s, jeans, kalhoty, džíny, Levi Strauss

Sponzorované odkazy:

Levi´s Store – stylová móda / Levis jeans

Světoznámá značka Levi´s byla založena v roce 1853 Levi Straussem. Na světě snad neexistuje jediná společnost, která by byla tak uznávaná a oblíbená, jako práve Levi´s jeans.

Strauss – aneb zrození džín

Levi Strauss (vlastním jménem Loeb) se narodil v Německu v roce 1829. Ve čtrnácti letech se svojí matkou emigroval do New Yorku, kde již několik let žili jeho bratři, kteří se zabývali textilní výrobou.
Levi se zpočátku živil prodejem různého materiálu pro horníky. Se svým švagrem založili firmu Levi Strauss & Company, která se zabývala výrobou plátna na výrobu stanů a plátěných krytů na vozy. Levi si později ale uvědomil, že horníci potřebují hlavně nové kalhoty, které by byly odolné vůči drsným hornickým podmínkám. Na to konto začal s výrobou krepových kalhot. Krepovou látku si nechával dovážet z Francie, tzv. serge de Nimes (odtud značka Denim). Tyto pracovní hornické kalhoty se slangově nazývaly jeans. Slovo jeans je odvozeno od levného bavlněného materiálu. Tento materiál se vyráběl v Itálii ve městě Janov (francouzský název pro Janov je totiž Genes).
V sedmdesátých letech, přesněji v roce 1872 přišel David Jacobs s novou ideou, jak vylepšit krátkou životnost kapes u kalhot. Jacobs začal spojovat vrchní rohy kapes nýtky, ale bohužel neměl natolik finančního materiálu, aby si mohl tento nápad nechat patentovat. Levi se tohoto nápadu ujal, pomohl Jacobsovi s papírováním i po finanční stránce a 20. května v roce 1873 se zrodily džíny.

Charakteristický znak značky Levi´s

Snad každý, kdo se pohybuje ve světě módy, nebo se o módu alespoň trošičku zajímá, ví, že typický a charakteristický znak pro džíny Levi´s je: koňský pár a červené poutko. Každé džíny Levi´s mají tyto znaky na zadní kapse. Tento štítek byl na „leviskách“ poprvé našit v roce 1886. Zpočátku se koňský pár vyráběl z obyčejné látky a později se přešlo na ražení znaků na kůži. Teprve v roce 1936 se k pravé zadní kapse začal přišívat červený štítek s nápisem značky Levi´s.
Kalhoty původně neměly poutka na pásek, protože se v té době pásky nenosily. Padání kalhot zabránily krátké pásky, jenž se daly na bocích utahovat a stahovat do přezek. Navíc byly kalhoty po obvodu pasu vybaveny knoflíky na připnutí šlí. Poutka, která známe dnes, přišly na trh v roce 1922.

Džíny Levi´s

První džíny Levi´s dostali číslo 501. Do dnešní doby jsou považovány za klasiku, ale bohužel se stává, že konkurenční firmy se snaží výrobu džínů napodobit.
Džíny Levi´s znají a nosí všechny věkové kategorie. Džíny Leviho Strausse se staly nepostradatelným kouskem oblečení v šatníků žen, mužů, dětí, obyčejných lidí a celebrit.
Levi´s jeans jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, perfektně sednou a již několik desítek let jdou s módou. Postupem doby se džíny začaly upravovat tak, aby co nejlépe vystihly dobu, experimentovalo se se střihy, s délkou, barevnou variací apod. Později byla do materiálu přidávána lycra, která měla z následech zlepšení komfortu a tvaru džínů.
Značka Levi´s není známá pouze u kalhot, ale také u sukní, minisukní, bund, vest i košilí. Na oficiálních stránkách http://www.levistrauss.com/ najdete veškeré potřebné informace, co se týče značky Levi´s.

Článek Levi´s Store – stylová móda / Levis jeans byl publikován 24. února 2009 v 08.00 v rubrice Značky. Autorem článku je EG. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...