Rip Curl – aneb bordové oblečení

Tagy:  Rip Curl, sportovní oblečení, bordové oblečení, dámské oblečení, pánské oblečení, dámská móda, pánská móda

Sponzorované odkazy:

Rip Curl – aneb bordové oblečení

Australská značková móda Rip Curl byla založena v roce 1969 ve městě Torquay, v australské provincii Victoria. Firmu založili: Doug Claw Warbick a Brian Sing Ding Singer. Styl oblečení je tzv. boardový. Zpočátku se výroba soustředila na surfovací prkna a na výrobu neoprénů.
V současné době vyrábí Rip Curl stále vybavení pro surfing, ale také oblečení, obuv a četné doplňky. Např. brýle, hodinky, batohy apod.
Rip Curl je světoznámá značka nejen v rodné Austrálii, ale i v Jižní a Severní Americe a Evropě.

Austrálie a Rip Curl

Austrálie je proslavená nejen operou v Sydney, přírodou, mořem a sportem, ale hlavně surfováním. Rok 1967 se dá nazvat jako krátkou revoluční dobou „prkna“- surfu. Právě tento rok byl zlomový pro výrobu prken na surfování. Hlavní sídlo, které se nachází v chladném klimatu v provincii Victoria, pouze pár kilometrů od pláže, jenž se jmenuje Bells Beach, se zrodila značka Rip Curl.
V roce 1969 se začalo naplno s výrobou surfovacích prken. Trh nabízel širokou škálu různých prken, rozdílných tvarů, různé techniky a designu. Co následovalo poté? Od roku 1970 začala společnost Rip Curl vyrábět neoprény. Jejich výroba byla opravdu třešničkou na dortu. Jelikož se surfování stalo opravdu oblíbeným sportem a koníčkem mnoha lidí, ale ne všem byla studená voda pohodlná, neoprény byly velice oblíbené a používané.

Oblečení značky Rip Curl

Kolekce této značky jsou navrhovány vždy tak, že z každého kousku oblečení na vás dýchne kouzlo přírody, volnosti a sportu. Rip Curl obléká pány, ale i dámy v jakékoliv věkové kategorii. Na začátku jsem zmínila, že značka Rip Curl je hlavním výrobcem tzv. bordového oblečení. Co si pod tímto termínem máte představit? Bordové oblečení zahrnuje oblečení na snowboarding, skateboarding, wakeboarding apod.
V České republice je tato značka známa hlavně oblečením a doplňky jako jsou – trička, mikiny, kraťasy a plavky, kalhoty, džíny, šortky, kšiltovky a čepice, zimní a letní bundy, peněženky, kabelky, tašky, batohy a nebo hodinky.
Rip Curl má čtyři série oblečení. Kabátky – Viejo WMS, Lapalma WMS; plavky – P-Camo, E-Big dots; džíny – San Diego WMS a bundy – Roller Disco WMS, San Diego Roller Disco WMS a Pumor. Opravdu máte z čeho vybírat. Oblečení je vyráběno z přírodního materiálu, je vysoce kvalitní a cenově dostupné. Rip Curl je značka, která se stala velice oblíbenou hlavně v mladší věkové skupině od 20 do 35 let.
Na dámskou a pánskou kolekci se můžete podívat nejen v obchodě, ale i na internetových stránkách www.ripcurl.com.

Článek Rip Curl – aneb bordové oblečení byl publikován 24. března 2009 v 08.00 v rubrice Sportovní oblečení. Autorem článku je EG. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...