Marks & Spencer – stylová anglická móda

Tagy:  Marks & Spencer, dámská móda, pánská móda, dětské oblečení, casual, elegantní oblečení, potraviny, doplňky, kosmetika

Sponzorované odkazy:

Marks & Spencer – stylová anglická móda

Vznik společnosti Marks & Spencer

Historie této společnosti sahá až do roku 1884. V této době ruský emigrant Michael Marks začal prodávat ve stánku na jednom tržišti v anglickém Leedsu. O deset let později, v roce 1894, se k němu přidal Tom Spencer, který do té doby pracoval jako pokladní u firmy I. J. Dewhirst. Poté společně založili dnes velice známou a oblíbenou firmu Mark & Spencer. Firma I. J. Dewhirst je do dnešní doby dodavatelem pro firmu Marks & Spencer

Historie a vývoj firmy Marks & Spencer

Od roku 1920 začala společnost Marks & Spencer nakupovat zboží přímo z továren. Do té doby se zboží nakupovalo výhradně od velkoobchodníků. Od roku 1926 se stala Marks & Spencer společností akciovou. V současné době čítá více než 308 000 akcionářů. Někteří z vás si mohou značku spojovat s názvem St. Michael. A opravdu, je to tak. V roce 1928 byla zavedena tato obchodní značka a společnost začala prodávat zboží výhradně pod touto značkou. Marks & Spencer se postupem času stala oblíbenou značkou, nejen co se týče výroby a prodeje konfekce, ale také prodeje potravin ve Velké Británii.
V roce 1930 otevřela společnost jeden z největších obchodních domů Marble Arch v Londýně, který je do dnešní doby chloubou a pýchou společnosti Marks & Spencer.
Společnost Marks & Spencer se neustále vyvíjela a začala spolupracovat s mnoha firmami. Např. v roce 1973 koupila společnost D´Allaird´s v Ka­nadě, dále koupila oděvní společnost Brooks Brothers a řetězec supermarketů Kings v USA apod.
Poměrně nedávno zasáhla firma Marks & Spencer také směrem na východ. V roce 1988 byly otevřeny obchody v Hong Kongu.

Marks & Spencer v České republice

Pokud byste rádi navštívili a shlédli kolekce firmy Marks & Spencer, popřípadě si nějaké výrobky zakoupili, máte možnost i u nás v České republice. Prodejny Marks & Spencer najdete v Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Karlových Varech, Liberci, Ostravě, Ústí nad Labem a samozřejmě v Praze.

Sortiment módy Marks & Spencer

Marks & Spencer nabízí oblečení pro ženy, muže a děti. Ženy si mohou vybrat ze široké nabídky ležerního oblečení, elegantních výrobků, sportovní oblečení, plavek, doplňků, ale také z tzv. Per Una kolekce, Autograph weekend a Autograph limited kolekce či z široké palety spodního a nočního prádla. Ženy si dále mohou vybírat z kolekce Smart wear, která představuje velice elegantní oblečení.

Pánské kolekce nabízí obleky, doplňky, spodní prádlo a kolekce jako je Blue Harbour, která se specializuje na oblečení pro volný čas nebo Autograph kolekce, která se naopak vyznačuje ležérním stylem.
Marks & Spencer oblékne také naše nejmenší ratolesti. Děti i chlapci si mohou vybrat z pestré nabídky oblečení a doplňků.
Ve většině obchodů Marks & Spencer najdete také sortiment s kosmetikou, dekorem a také s potravinami. Kosmetika Marks & Spencer není testována na zvířatech, což potvrzuje respektovaná certifikace Human Cosmetics Standard (HCS).

Článek Marks & Spencer – stylová anglická móda byl publikován 3. dubna 2009 v 08.00 v rubrice Značky. Autorem článku je EG. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...