BIBA – kvalitní móda pro muže a ženy přišla z Kanady

Tagy:  Biba, dámské oblečení, dětské oblečení, Barbara Hulanicki

Sponzorované odkazy:

BIBA – kvalitní móda pro muže a ženy přišla z Kanady

Biba je ikonou a populární značkou oblečení již od šedesátých a sedmdesátých let. Zakladatelkou této značky se stala Barbara Hulanicki spolu se svým manželem Stephenem Fitz-Simonem.

Bohatá historie značky BIBA

Biba se proslavila hlavně tím, že nabízela na trh bohatou škálu kvalitního, komfortního a moderního oblečení, za velice rozumnou cenu. Zboží bylo určeno široké veřejnosti zákazníků. První butik byl otevřen v květnu v roce 1964. Tento rok se zapsal do historie módy. Po celých státech se začalo psát o značce Biba a jejich typických růžových šatech, které se dostaly na přední stránky všech časopisů a magazínů s módou. Růžové šaty byly oblíbeny u běžných lidí, ale také u celebrit. Např. Brigitte Bardot patřila mezi velké příznivce této značky. Druhý den na to, co se šaty objevily v časopisech, Barbara Hulanicki nestačila přijímat objednávky (více jak 4 000 objednávek) … tím začala kariéra značky BIBA.

Obchody a butiky

První obchod byl otevřen v září roku 1964 v Kensingtonu. Tento den se zapsal do dějin značky Biba, jelikož tento den byl opravdu dnem D. Velký úspěch znamenal velký boom prodeje. V tento den se prodaly úplně všechny šaty. Značka Biba se stala velice úspěšnou značkou moderního oblečení. Každý si přál vlastnit alespoň nějaký ten kousek oblečení.
V roce 1967 začala Biba vyrábět a prodávat dětské oblečení.
Od roku 1969 se prodejna Biba přesunula na hlavní ulici Church Street v Kensingtonu a již od roku 1974 se prodejna nachází také v obchodním domě Derry and Toms. Právě díky značce Biba se tento obchodní dům v Londýně stal nejnavštěvovanější atrakcí města.
Za zajímavost stojí, že prodejny Biba neměly po dlouhou dobu žádné zboží vystavené v oknech a výlohách. Zakladatelka této značky se domnívala, že tento marketingový krok přinese ještě větší úspěch této značce. Lidé budou více zvědaví, co se pod jménem Biba skrývá a zamíří do butiků a obchodů.

Barvy Biba

Logo značky Biba hraje důležitou roli ve své kariéře. Logo a barvy obchodů se skládají ze zlaté a černé barvy, jenž byly od samého začátku oblíbené převážně u mladší generace. Tyto barvy a logo navrhla Antonie Little. Prodejny a obchody jsou typické zastíněnými okny a výlohy. Nejen že tento look dodává příjemnou a typickou atmosféru této značky, ale navíc chrání veškeré zboží před přímým slunečním světlem a uchovává jeho vzhled a barvy.

Kolekce a oblečení Biba

Každý výrobek Biba je navrhován tak, aby uspokojil i ty nejnáročnější zákazníky. Oblečení má vždy moderní a pohodlný střih, je používán ten nejlepší materiál a to vše za velmi přijatelné a rozumné ceny.
Biba ví, co ženám sluší, co rádi nosí a co je moderní. Na těchto základech jsou tvořeny dokonale padnoucí modely, které jsou oblíbeny snad po celém světě. Biba vyrábí oblečení v různých konfekčních velikostech. Takže ať už máte štíhlou vysokou postavu nebo postavu připomínající hrušku apod., určitě si u Biba vyberete ten správný model.

Článek BIBA – kvalitní móda pro muže a ženy přišla z Kanady byl publikován 20. dubna 2009 v 22.00 v rubrice Značky. Autorem článku je EG. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...