Baťa – boty Baťa a jiné doplňky

Tagy:  Baťa, obuv, dámská obuv, pánská obuv, dámské kabelky, pánské tašky, aktovky, opasky, pásky, kufry, peněženky, oblečení

Sponzorované odkazy:

Baťa – boty Baťa a jiné doplňky

Historie firmy Baťa

Baťa, kdo z vás by neznal boty Baťa. Tato tradiční obuv existuje již od roku 1894. Firma a boty Baťa dostaly jméno po zakladateli Tomášu Baťovi, který spolu se dvěma sourozenci začal boty vyrábět. V roce 1931 se mění právnická forma firmy na akciovou společnost.

S Tomášem Baťou není spojeno pouze založení firmy a vybudování továrny, ale také nechal postavit zázemí pro své zaměstnance, luxusní domky a internáty. Firma Baťa se již od samého počátku začala velmi rozrůstat a rozvýjet a postupně expandovala i do zahraničí. Po druhé světové válce byl veškerý majetek firmy zestátněn, ale firma Baťa se dokázala i nadále udržet – centrum se nacházelo v Kanadě v Torontu. Podnik se následně rozrostl a začal zaměstnávat čím dál více zaměstnanců, kteří vyráběli celou škálu bot.
Tomáš Baťa zemřel při letecké nehodě v roce 1932, ale i tak firma nadále prosperovala a rozvíjela se.
V současné době je obuv Baťa k dostání snad po celém světě. Více informací o této značce naleznete např. na celosvětových internetových stránkách společnosti Baťa http//www.bata­.com/.

Prodejny Baťa a nabízený sortiment

V Praze se nachází největší prodejna v celé střední Evropě. Byla postavena na Václavském náměstí. V České republice se nachází síť 85 prodejen a celkem 22 obchodních domů. Na Slovensku se nachází již 15 prodejen.
Baťa se specializuje na výrobu bot, ale také na tašky a jiné doplňky. Pokud sháníte obuv do společnosti, na slavnosti, na běžné nošení, či do práce, obuv Baťa zajisté uspokojí vaše potřeby.
Společnost Baťa neprodává pouze svoje boty, ale také např. Adidas, Puma, Nike apod.

Jednotlivé kolekce zn. Baťa

Euphoria – je kolekce, která je plná svěžích, veselých, pestrých barev, kontrastů a vysokých podpatků.
Coast – pohodlné boty, které na první pohled působí velmi uvolněně. Coast kolekce jsou boty, určené pro všechny, jenž rádi podnikají různá dobrodružství. Obuv je vysoce kvalitní, vyrobena z toho nejlepšího materiálu.
Sense – typickou barvou této kolekce je béžová barva a její další odstíny. Sense jsou charakteristické svými zajímavými detaily, jenž jistě ocení každá žena. Kolekci doplňují i doplňky, jako např. pásky.
Academia – se prosadila svou elegancí, nápaditostí a svým působivým stylem. Boty jsou propracovány do posledního detailu. Kolekci navíc doplňují nádherné stylové a trendy kožené kabelky a ostatní doplňky.
Ethnocity – kozačky, kotníčkové boty a jemné barvy béžové a bílé jsou charakteristické pro kolekci pod názvem Ethnocity. Boty jsou na první pohled typické nízkými podpatky.
Globe – pánská kolekce, plná trendy a zajímavých bot. Typické jsou přírodní barvy, zajímavé podešve a vysoká pohodlnost.
Firma Baťa navíc prodává a vyrábí celou řadu doplňků, např. dámské kabelky, pánské tašky, aktovky, opasky, pásky, kufry, peněženky, ale také oblečení.

Článek Baťa – boty Baťa a jiné doplňky byl publikován 27. června 2009 v 08.00 v rubrice Značky. Autorem článku je EG. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...