Pánská obuv pro jaro – léto 2009

Tagy:  obuv, pánská obuv, boty, letní obuv, péče o boty

Sponzorované odkazy:

Pánská obuv pro jaro – léto 2009

Boty jsou jednou z nejdůležitějších částí našeho oblečení. Boty jsou tzv. naší vizitkou. Nezapomínejte tedy nosit vaši obuv vždy čistou a neokopanou. Toto pravidlo samozřejmě platí nejen u pánských bot, ale také u dámských a dětských.

Jak stylově a pohodlně obout pánskou nožku?

Každý z nás zajisté ví, co to znamená nepohodlná a pohodlná obuv. Jen si vybavte, jak se cítíte, když vám do bot teče, kouká vám podrážka, tlačí vás nárt či prsty u nohou atd. Při výběru bot nezapomínejte na pravidlo číslo jedna = pohodlí, a poté se až dívejte na to, jak jsou boty trendy, moderní a IN.
Pro letoší jaro a léto mohou pánové vybírat jak z klasického elegantního stylu, tak sportovní obuv, vzdušné modely bot, pantofle, žabky apod.

Jaké boty jsou IN pro business?

Pánové, kteří se potřebují elegantně oblékat, musí samozřejmě zvolit správnou elegantní obuv. V tomto létě je v kurzu klasická šněrovací obuv nebo nazouvací, a to v černé a saténově hnědých odstínech. Obzvláště trendy jsou boty s patinou. Boty mají zajímavý střih a tvar, decentní dírkování a kopyto se také drží svého dlouhotrvajícího tvaru – podélné a štíhlé s plochou uzavřenou špicí. Pánové, léto je opravdu horké, proto sáhněte raději po kožené podrážce, která vám zaručí, že i teplých letních dnech budete vystupovat bez pocení.

Styl Retro

80. léta jsou zpět a s ním přichází na trh i nová kolekce pánské obuvi, která je typická díky svému nařasení, lehce zvednoutou špičkou a vypouleným kopytem. Tato ležérní obuv připomíná spíše styl tuláka, pobudy nebo vagabunda. Jedná se o pohodlné boty, které si můžete obout např. do města. Převládají hlavně hnědé odstíny, šedobílé barvy a klasická černá.

Boty pro volný čas

Pohodlná, komfortní a kvalitní obuv, která se hodí nejen do města, ale i do lesa či na jinou procházku. Boty jsou vyrobeny z kvalitní kůže a doplněny o kombinaci s plátnem. U této obuvi se dbá převážně na klima nohou.

Letní obuv

Pánové si asi říkají, že nemají takový výběr bot, jako jejich opačné pohlaví. Ale pozor, není tomu tak. I pánové mají na výběr z celé řady bot. Např. mohou sáhnout po lehké obuvi, mokasínách, sandálech, pantoflích, žabkách apod. Barevné kombinace záleží na každém z vás. Moderní jsou černé, hnědé, khaki, zelené, bílé, béžové, ale také červené, modré apod.

Péče o boty

O vaše botky se musíte dostatečně starat a věnovat jim péči – mýt, leštit, krémovat, impregnovat apod. Asi tou nejdůležitější pomůckou pro vaši obuv jsou krémy na boty v barvě obuvi. K dostání jsou hnědé, červené, černé, béžové, ale i bezbarvé univerzální krémy. Tyto krémy chrání vaše botky proti sedření, poškrábání, vysoušení bot apod. Pokud stále žádný krém nevlastníte a chcete si také nějaký pořídit, nezapomínejte zvolit ten pravý. A jak se pozná? Krémy se liší na zimní a letní obuv. Zimní krémy obsahují organické rozpouštědlo, kde je organické rozpouštědlo nahrazeno vodou. A dále krémy s emulzí, které jsou vhodnější spíše na letní obuv. Další pomůckou jsou vosky, které se používají hlavně na kožené boty. Vosky jsou stále více a více oblíbené právě u pánské populace.
Pokud je deštivo, sáhněte po impregnaci na boty. Pokud se vám boty ale stejně namočí, starší generace radí – okamžitě do nich vložte papír, přebytečná voda se vsákně a boty se tak nezdeformují.
A úplnou samozřejmostí jsou speciální kartáčky, kartáče, gumy, houbičky a hadříky.

pánská obuvpánská obuv

Článek Pánská obuv pro jaro – léto 2009 byl publikován 25. července 2009 v 08.15 v rubrice Boty. Autorem článku je Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...