Metalové oblečení – nejen kožené a džínové oblečení

Tagy:  metalové oblečení, punc styl, punkové oblečení, gotick styl, army styl, Converse, DC, Vans, kožené oblečení, džínové oblečení, džíny, rifle, obuv, doplňky

Metalové oblečení – nejen kožené a džínové oblečení

Každý kdo miluje metalový styl hudby si zajisté zamiloval i metalové oblečení. Když se řekne slovo „metal“, nejde pouze o druh hudby, ale také o specifický styl oblékání. Metalové oblečení je charakteristické na první pohled tím, že se jedná o jednoduché kousky oblečení, bez jakýchkoliv „přehnaných detailů“. Co se týče barev, nejčastěji se používají jednoduché barvy jako černá, modrá, bílá a červená. Dalším typickým znakem jsou džínové nebo černé kožené bundy a kalhoty.

Metalová inspirace

Metalové oblečení bylo již v 80. letech ovlivněno několika směry. Jedná se o punc rock, gotick rock, army stylem a také hororovými filmy. Černé a tmavé výrobky, které mají většinou logo nebo kresby ve stylu metalové hudby.
Metalové oblečení není určeno jen mužům, jak se mnohdy zdá, ale také ženám a dokonce i dětem. Tento styl oblečení poznáte zajisté na první pohled. Fanoušek metalové hudby se nejčastěji obléká do tmavé barvy (nejčastěji černé), tzn. černá trička s rockovými motivy, černé kalhoty, nejlépe kožené nebo upnuté slim džíny, vysoké kožené boty, koženou nebo džínovou bundu a navíc je ozdoben celou řadou šperků a doplňků, mezi které patří např. ostnaté obojky, velké a mohutné prsteny, lebky, pásky se cvočky apod.

Co si mohu zakoupit v metalových prodejnách a e-shopech?

V dnešní době existuje celá řada specializovaných prodejen, které se výhradně zaměřují na metalové oblečení. Patří mezi ně jak kamenné obchody, tak i internetové obchody (např. www.metalshop.cz), které svým zákazníkům nabízejí veškerý druh oblečení, obuvi a doplňků. Mezi doplňky patří kšiltovky, čepice, pásky, brýle, batohy a tašky, ale také různé propisky, zrcadla, pohlednice, placky, zapalovače, popelníky, hodinky, hrnky, svíčky a mnoho dalších. Výhodou internetových obchodů je, že si v klidu můžete vybírat jakékoli zboží, nemusíte stát fronty, nikam cestovat apod.
Další výhodou je, že tyto internetové obchody mají velice dobré skladové zásoby, záruku na veškeré zboží, vybrané zboží platíte online, zboží si můžete objednat písemně, telefonicky nebo e-mailem, zboží je rozesíláno v co nejkratší době (službou České pošty nebo PPL služby) apod.

Internetový obchod s metalovým oblečením

Internetové obchody, které nabízejí metalové oblečení a další sortiment, se stávají stále více a více populární. Katalogy na daných webových stránkách jsou přehledně rozděleny do jednotlivých kategorií, např. obuv, trička, batohy, tašky, kraťasy pánské a dámské, DVD/CD, korzety, tílka, župany apod.

Metalová obuv

Milovníci metalu sáhnou nejčastěji po ověřené a kvalitní značce obuvi – Converse. Tuto značku si oblíbila celá řada nejen českých, ale také zahraničních metalových zpěváků. Dalšími oblíbenými značky jsou Circa, Etnies, DC, Vans, New rock atd.

Článek Metalové oblečení – nejen kožené a džínové oblečení byl publikován 10. září 2009 v 09.00 v rubrice Pánská móda. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...