Podzim je tady – podzimní pláště, kabáty a bundy

Tagy:  kabáty, pláště, kabátky, bundy, svrchní ošacení, dámské oblečení

Sponzorované odkazy:

Podzim je tady – podzimní pláště, kabáty a bundy

Stručná historie

Tzv. svrchník s rukávy je v dámském odívání poměrným nováčkem. Od konce 19. století stále přetrvávala móda sukní, kvůli kterým dávaly ženy přednost hlavně pláštěnkám. Od dob, kdy se sportování stalo oblíbeným koníčkem, šaty začínaly ubírat na svém objemu a nastal předpoklad pláště. Oblékat se v minulé době nebylo tak lehké jako dnes. Oděvní protokoly doslova diktovaly, jaké oblečení nosit pro každou příležitost. Z tohoto důvodu bylo navrhnuto hned několik typů svrchníků. Navíc v době rozkvětu železniční a lodní dopravy, automobilismu, cyklistice apod. se vyvinuly různé druhy plášťovin, které měly za úkol vzdorovat větru, dešti, prachu, sazím a dalším nepříznivým podmínkám. Tyto pláště dosahovaly nejčastěji kotníkové délky, s dvouřadým zapínáním a vysokým límcem. Od počátku 20. století rozkvétají praktické a elegantní dámské kabáty, které stále více a více získávají na své popularitě.

Podzim 2009/2010

Módní časopisy a výlohy obchodů doslova začínají praskat ve švech s nejnovějšími nabídkami podzimních kabátů a bund. Přehlídková mola se letos hemží nejrůznějšími střihy, tvary, látky, barvami; návrháři produkují jeden skvělý kousek za druhým.
Pokud patříte mezi milovníky bund, letos sáhněte po prošívané a nadýchané bundě. Nezapomínejte, že se jedná o svrchní oděv, kterým dokážeme náš outfit vylepšit, ale také částečně pokazit.

Kabáty, bundy, kabátky by měly ladit s botami, kabelkou a nebo šálou. Zároveň by měly doplňovat i oblečení, které nosíme pod ním. Myslím si, že není třeba opakovat to, že klasika se z módy snad nikdy nevytratí. Tudíž nevyhazujte starší kousky ve vašem šatníku, ale pouze je oživte vhodným doplňkem a hurá do ulic. Všeobecně se říká, že kabáty a kabátky se v módě udrží cca dvojnásobně déle než ostatní sezónní trendy.

Barevný podzim

Jedna z nejvíce trendy barev letošního podzimu je bílá, šedivá a zemité odstíny. Doslova sněhové kabátky ozdobené zlatými nebo černými knoflíky hýbají světem. Tyto barevné kombinace a variace se hodí na formálnější události, plesy, svatby, večeře apod.
I když je podzim plný barev, nemusíte se bát probarvit ulice i barevnými kabáty. Nebojte se s módou experimentovat a klidně sáhněte po zářivých a neobvyklých barvách. Velice IN bude červená, žlutá, zelená, růžová, ale hlavně hnědá a fialová barva.
Zajisté jste si všimly, že loňský rok dával zelenou metalickým odstínům bot, kabelek a dalších doplňků. Letošní rok přesunul metalické odstíny právě na svrchní kabáty, bundy a pláště.

A nezapomínejte, klasické černé a hnědé barvy budou IN snad celý život. Nebojte se ale barev, tmavé odstíny oživte žlutými, fialovými, zelenkavými nebo metalickými barvami, a můžete si být jistá, že právě vy se stáváte královnou podzimu 2009/2010.

Článek Podzim je tady – podzimní pláště, kabáty a bundy byl publikován 16. října 2009 v 08.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...