Do čeho se v zimě zachumlat?

Tagy:  kabát, bunda, kožich, kožíšek, knoflíky, kabátek

Sponzorované odkazy:

Do čeho se v zimě zachumlat?

Zima o sobě již dává dostatečně zřetelně vědět, a proto je v nadcházejících dnech nezbytné, co nejlépe se na ni připravit. Bohužel bude nutné vyměnit krátké sukně a upnuté lehké svetříky za zateplenou obuv a huňatý kožich. To však ještě nemusí nutně znamenat, že se musíme kvůli sněhové vánici vzdát elegance a stylu.

Základním kouskem, jehož výběr by měl být dostatečně důkladný, bude bunda či kabátek. Ten nás totiž bude provázet prakticky celou zimou. Vybereme-li si univerzální a přesně padnoucí kousek, vystačíme si celou zimu pouze s jediným exemplářem. Kdo má radši možnost svrchní části pravidelně obměňovat a střídat, ten si může dovolit experimentovat jak s barvami tak se střihy a samozřejmě s materiálem.

Auor: PedrosDAuor: PedrosD

Dokud ještě nemrzne

Pro období mezi podzimem a zimou se nejlépe hodí krátké kabátky, blejzry a vesty. Materiály mohou být velmi lehké a mimo nejrůznější textilie se setkáme i s využitím umělé kožešiny. Módní zůstávají elegantní vypasované střihy, místy inspirované 60. lety. Setkáme se také se sportovně-elegantními kousky. Nechybí využití velkých výrazných knoflíků a ozdobných pásků. Aktuální jsou stále kožené bundy. Mezi barvami vedou neutrální tóny bílé a krémové, šedé, béžové až hnědé a opomenout nesmíme ani stálici mezi barvami- tedy černou. Mimo to jsou moderní tmavší odstíny modré, fialová a nepříliš křiklavé odstíny červené a růžové.

Bunda versus kabátek

Bunda v sobě skrývá mnoho velkých výhod a díky současným trendům se nemusí vždy jednat o naducaný kousek z obchodu se sportovním oblečením. Sportovně-elegantní móda zaujme nejednu z nás. Módní značky vyměnily šusťák za flauš, přidaly kožešinu či výrazné knoflíky a vysoce elegantní bundy byly na světě. Skvěle se hodí k džínům i k vysokým kozačkám.

Bílá jednoduchost, autor: QuelleBílá jednoduchost, autor: Quelle

Kdo svádí boj a rozhoduje se mezi módní bundičkou či klasicky elegantním kabátkem, má před sebou nelehký úkol. Nejjednoduší bude pořídit si kousky oba. Přeci jen, ať je bundička sebeelegantnější, na společenské události a k šatům obzvláště ji vzít nelze. Kabáty na běžné nošení se nejvíce prodávají ty polodlouhé, tedy s délkou nad kolena. Postavu nejvíce zvýrazní kabát štíhlé siluety v pase převázaný mašlí. Barvu kabátu je nejlepší sladit s doplňky, hlavně tedy s šálou a kozačkami. Tabu nejsou zvířecí vzory- tedy například zebra, leopard či kráva. S barvami je možné klidně trochu experimentovat ale ani tuto zimu se největší slávy nevzdá krémová ani černá.

Článek Do čeho se v zimě zachumlat? byl publikován 19. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...