Gumové holínky – holínky jsou v kurzu

Tagy:  gumové holínky, gumovky, holínky, obuv, boty

Sponzorované odkazy:

Gumové holínky – holínky jsou v kurzu

Říkáte si, že gumové holínky patří jedině do lesa, na pole nebo malým dětem? Už dávno tomu tak není. Gumové holínky patří do vašeho botníku stejně tak, jako např. žabky na léto, kozačky na zimu apod. Gumovky se stávají stále více oblíbenou obuví, které si bereme nejen do již zmíněného lesa nebo zahrady, ale také na běžnou vycházku se psem či do města.

Moderní gumové holínkyModerní gumové holínky

Nejlepší gumové holinky

Gumové holínky se objevily na přehlídkových molech zhruba před třemi lety. Byly považovány spíše za módní výstřelek, na který si za pár let nikdo nevzpomene. Ale opak je pravdou. Stále více se nám do mysli zarývají trendy gumové holinky, který prostě musíte mít i vy.
Gumové holínky se vyrábí v různém provedení. Existují klasické pracovní holínky, které ocení hlavně starší generace lidí, ale také existují takové gumovky, které jsou praktické, vyteplené a vhodné nejen do podzimního, ale také zimního období. Na českém, ale i zahraničním trhu, se objevují v mnoha designech i barvách.

Holínky se vzoremHolínky se vzorem
Gumové holínkyGumové holínky

Ručně zhotovované holinky

Jen malá část lidí si dnes uvědomuje, že nejlepší gumové holínky se dodnes dělají ručně a stejně jako u klasické kožené obuvi potřebuje pan mistr obyčejné ševcovské kopyto. Kopyto slouží jako forma a výztuž, kolem které vyrůstá svršek. U klasických a standardních modelů se na spodek zmíněného kopyta přiloží nejprve podrážka (vnitřní) a teprve poté se celek obloží jednotlivými díly z latexové gumy. Vznikne nám tak jakási „skořápka“, která má velice dobré vlastnosti – pružné, teplé a hlavně nepropustné. Jakmile má mistr botu sestavenou, už stačí pouze zahřívat a zacelovat švy. Tato řemeslná práce je velice náročná, nejen na čas, ale také je zapotřebí šikovné ručičky, které si poradí s jakoukoliv velikostí. Ručně vyrobené holinky se samozřejmě řadí do vyšší cenové kategorie, ale zajisté vám přinesou ten nejlepší komfort a pohodlí.

Co se nosí?

Holínky se dají nosit poměrně k jakémukoliv outfitu. Nádherně vypadají ke klasickým legínám, šatům nebo k džínám, které zastrčíte do holinek. Nosí se hlavně barevné varianty holinek. Nebojte se pořídit gumovky s kytičkami, žabkami, puntíky, či jinak vzorované. Veselé barvy se dobře kombinují s těmi tradičními barvami. V tomto případě zvolte raději šedou, bílou, černou nebo modrou barvu a uvidíte, že efekt se dostaví. Jednobarevné holinky jsou také v kurzu – velice IN je zelená, hnědá, červená a fialová barva. Barevně sladěný a dobře zvolený outfit je skutečné umění. Pokud si i vy pořídíte gumové holinky, snažte se kombinovat oblečení v podobné barvě nebo odstínu.
Skvělé modely gumových holínek najdete např. v běžných obchodech s obuví, ale také na internetových e-shopech.

Holínky nejen do deštěHolínky nejen do deště

Článek Gumové holínky – holínky jsou v kurzu byl publikován 26. listopadu 2009 v 08.00 v rubrice Boty. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...