10 módních barev podzimu a zimy 2009

Tagy:  barvy, černá, červená, fialová, žlutá, zelená, modrá, purpurová, stříbrná, zlatá, hnědá, růžová, malinová, rubino, kombinace barev, barvičky

Sponzorované odkazy:

10 módních barev podzimu a zimy 2009

Pro letošní podzim a zimu by se dalo říci, že jsou dovoleny snad všechny barvy a odstíny. Tento článek vás seznámí s tím, jaké barvy jsou královnami módního trhu, které barvy jsou OUT a naopak, ve kterých barvičkách letošní zimu bezesporu zazáříte.

Barva, barvy, barvičky

Barva jako taková ladí nejen oku, ale také ovlivňuje vnímání prostoru a tvarů. Zvolenou barevnou kombinací můžete vyjádřit vaše city. Některé barvy na první pohled vyzařují teplo, jiné jsou naopak chladné jako led. Zajisté všichni z nás ví, že modrá barva patří do skupiny tzv. chladných odstínů, tudíž ve vás evokuje zimu a naopak žlutá či oranžová barva patří do skupiny teplých barev, které jsou typické pro jaro a léto. Proto dbejte na to, do jakých barev se při letošní chladné zimy obléknete. Vězte, že barva zvoleného outfitu dokáže ovlivnit vaší náladu na celý den.

1. Fialová

I když je letos dovoleno hrát si s barvami, oblékat se do tmavých, světlých i barevných outfitů, tou „nej“ barvou zůstává fialová. Tato magická barva se dá popsat jako tajemná barva, inspirována érou 80. let. Fialová barva se objevuje téměř všude. Nejen v oblasti módy a oblečení, ale také např. u dekorací, různých doplňků, šperků, ložních souprav, interiérech bytů apod. Tato barva je totiž stylová a elegantní. Oblečení může působit nejen tajemným, ale také uklidňujícím dojmem.

2. Sluneční barvy

Lidé mají tendenci nakupovat v zimě hlavně tmavé barvy. Asi je to daný reflex, že chtějí splynout s okolím a chmurnou přírodou. Snažte se tomuto zvyku vyhnout a pořiďte si do vašeho šatníku něco veselého – oblékněte se do slunečných a teplých barviček. Uvidíte, že váš den bude úplně jiný. Veselé barvičky vám navodí příjemnou atmosféru a dobrou náladu, budou vás hřát a dodají vám pozitivní energii.

3. Kombinujte barvy

Každý z nás má svoji oblíbenou barvu, která někdy v šatníku převažuje. Většinou je to tmavá barva – černá. Nezůstávejte ale u jediné barvy. Letošní zima je plná barev, proto kombinujte, zkoušejte, experimentujte a nebojte se veselých odstínů. Ovšem s tou kombinací to nijak nepřehánějte. Dávejte pozor, abyste na sobě neměla barev až příliš. Všeho s mírou.

4. Černá klasika

Černá barva tu byla v minulosti a můžete vsadit krk, že bude IN a trendy stále. Černá barva bude stále moderní a velmi žádaná. Nejlépe vyniká černé oblečení v kombinaci s bílou, červenou a nebo dokonce i žlutou, karmínovou nebo fialovou barvou. Co se týče vzorů, také se dá výborně kombinovat. Jednu sezónu si můžete dovolit kostku nebo puntík, další sezónu např. černobílé proužky apod.

5. Stříbrná a zlatá barva

Pokud chcete vypadat jako elegantní hvězda večera, pořiďte si do vašeho šatníku třpytivé barvy. Nejlépe pak vyniknou v kombinaci s tmavým oblečením. Zlatá nebo stříbrná barva vás oživí, upoutáte na sebe pozornost a budete vypadat velmi luxusně. Hodí se hlavně pro společenské oblečení nebo doplňky. Avšak obléci se do třpytivých barev můžete i na neformální příležitosti.

6. Purpurové odstíny

Purpurové odstíny si naklonily mnohé designéry a návrháře. Do skupiny purpurové barvy se řadí světle fialová barva, barva bujných orchideí až tmavé odstíny modré barvy. V purpurových odstínech můžete prezentovat vaši náladovost. Světlé odstíny mluví o vaši ženskosti, lehkosti a elegantnosti. Naopak tmavé odstíny říkají o vaší záhadnosti a tajemnosti.

7. Hnědá

Hnědá barva působí velice smyslně. Módní návrháři navrhují nejen oblečení, ale také celou řadu „hnědých“ doplňků. Tato barva je skvělým doplňkem červených, modrých, zelených a žlutých barev. Možná vám ani nepřijde, ale hnědá barva má také své odstíny, např. čokoládovou, skořicovou, kávovou apod. Tyto barvy vyvolávají pocit luxusu a blahobytu.

8. Červená dračice

Znáte odstín RUBINO? Pokud ne, jedná se o malinově červenou barvu, která je pro letošní zimu a celý rok 2009 opravdu nesmírně trendy.
Teplejší tóny červené ovšem ještě nevyšly z módy. Velice krásně vypadají v kombinaci s oranžovými doplňky nebo dokonce i purpurovými.

9. Růžová

Růžová barva také letošní rok „kraluje“, ale pozor, zvolte raději korálové tóny, barvičky vodního melounu nebo barvu připomínající narůžovělé skořápky šneků. Růžová barva je barva ošemetná. Ne každému sluší, proto zkoušejte, kombinujte a buďte IN.

10. Zelené odstíny

Zelená barva a její odstíny stále více a více pronikají nejen do světa módy, ale i do ostatních odvětví. Když se kolem sebe ohlédnete, zjistíte, že zelená barva je všude kolem nás. Proč si ji tedy také neobléknout? Je to barva harmonie, zdraví, života, přírody a rovnováhy. Letošní rok 2009 a i ten nastávající 2010 budou kralovat a dominovat modro-zelené kombinace.

Článek 10 módních barev podzimu a zimy 2009 byl publikován 17. prosince 2009 v 07.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...