Kašmírové přehozy – luxusní pletená textilie

Tagy:  kašmír, kašmírové šály, kašmírové přehozy, šály, přehozy, pashmina

Sponzorované odkazy:

Kašmírové přehozy – luxusní pletená textilie

Kašmír

Kašmírové výrobky jako šály, pláště, kostýmy, přehozy apod. patří mezi to nejjemnější na oděvním trhu. Základem na výrobu kašmíru je hebká podsada srsti kašmírových koz, která se ovšem nestříhá, ale pouze opatrně a s citem vyčesává. Nejen že se jedná o velice těžkou a zdlouhavou práci, ale navíc i samotný výtěžek je velmi nízký. Obecně se dá říct, že z dospělého kozla se dá získat 17 až 20 dekagramů a z kozy pouze kolem 11 dekagramů. Ten nejlepší a nejjakostnější kašmír pochází z Mongolska.
Kašmírové látky jsou charakteristické svým nenapodobitelným leskem, svou nádhernou měkkostí na omak, jsou příjemné na nošení a přitom velice trvanlivé.

Vůně orientu

Už samotné slovo kašmír zavání orientálním přepychem. Jen co se řekne slovo kašmír, před očima si představíte hebounké svetry, velké šátky, měkké šály a krásné, hladivé látky.
Výrobky z kašmíru vypadají skutečně velice luxusně a elegantně. Když si kupujete kašmírové šátky nebo přehozy, vyplatí se, abyste zaplatily o něco víc. Čím vyšší jakost, tím větší máte záruku, že svetr udrží tvar a nebude časem samý žmolek.
Kašmírové šály a přehozy si ženy oblíbily v celé Evropě již na počátku 18. století. Toto orientální a velice luxusní zboží se dováželo z Indie. Nemohl si ho tudíž dovolit každý. Na základě toho, se začaly nejen v Evropě, ale i jinde ve světě, vyrábět četné napodobeniny, které jsou na první pohled doslova neznatelné od originálu.
Na počátku 20. století ztratily kašmírové přehozy a šály svůj post a postupně vyšly z módy. Teprve 21. století jim dává opět zelenou. Tento elegantní doplněk se dočkal svého návratu a stal se velkým hitem právě pro letošní zimu.

Pashmina z kašmíru

Pashmina je velká, obří šála (přehoz), která je vyrobená právě ze zmíněné suroviny – kašmíru. Na trhu je k dostání snad ve všech pastelových barvách. Tyto snové přehozy se dají nosit nejen v zimním období, ale také si je můžete obléknout v chladných letních měsících.
Pokud zrovna neholdujete velkým maxi šálám a obřím přehozům, nemusíte věšet hlavu. Na trhu je celá řada překrásných přehozů z kašmír, které jsou v dostání v různých velikostech. Stačí si jen vybrat tu pravou.

Pro chladné dny je vhodný kašmír

Podle předpovědí hydrometeorologů sice letošní zima nemá být až tak moc krutá, ale není od věci se na příchod mrazu připravit. Jednou z věcí, kterou v chladných dnech ocení všechny ženy, jsou kašmírové přehozy. Jedná se o vhodný, elegantní a luxusní doplněk, který vás nejen ozdobí, ale náležitě zahřeje.
Nemučte se v kousavé a huňaté šále, pořiďte si kvalitní kašmírový šál nebo hit letošní sezóny – kašmírový přehoz.

Článek Kašmírové přehozy – luxusní pletená textilie byl publikován 18. prosince 2009 v 07.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...