Jak oblékat děti v zimě?

Tagy:  Čepice, šály, kulíšky, svetry, bundičky, kabátky, děti, dětské oblečení, svetříky, kukly, punčocháče, kamaše, teplé oblečení

Sponzorované odkazy:

Jak oblékat děti v zimě?

Ať už ti úplně nejmenší, kluci nebo holky, všichni rádi nosí teplé oblečení. Děti se v nich cítí pohodlně a navíc je opravdu zahřejí. Ať už pro ty úplně nejmenší nebo pro starší děti, v zimním období je oblečte do něčeho teplého – svetru, šály, rukavic, čepic, kulíšků, kabátků, bundiček, kalhot apod. Stačí si jen vybrat mezi pleteným oblečením nebo obyčejným a zima už vás ani vaše děti nebude více trápit.

Čepice a kulíšky

Čepice a kulíšky bez pochyb patří na hlavu každého dítěte. Čepičky oblékáme již novorozeňatům. Obchody nabízí čepice a kulichy různých barev a materiálů. Pokud zajdete do obchodu s vaší ratolestí, určitě si vybere i tu svou. Někdy se stává, že nakupování s dětmi připomíná spíše „horor“. Pokud tedy odhadnete velikost, můžete jít nakupovat bez dětí. Některé značky nabízejí tzv. one size velikost, která se dokáže přizpůsobit a vytvarovat každé hlavičce. Při výběru čepice dejte pozor na to, aby dětem nepadala často do očí a aby chránila také jejich ouška.
Pro malé děti jsou nejlepší tzv. kukly. Jedná se o čepici, která dosahuje až na krk a má pouze otvor na obličej. Dále jsou vhodné klasické čepičky, které se uvazují pod krkem nebo s prodlouženou částí v oblasti uší.
Pokud vaše dítě nerado nosí čepici, existují takové kulíšky, které připomínají např. žábu, pejska, kočičku, krtečka apod. Dětem se velice líbí a oblékání a nošení je pak mnohem veselejší. Pamatujte na to, že čím víc bude čepice veselejší a barevnější, tím více vaše dítě zaujme.

Teplé bundičky

Další důležitou částí vašeho a dětského šatníku jsou vyteplené bundičky a kabátky. Pro děti jsou obzvláště vhodné bundy s kapucí. V případě sněžení je kapuce velice praktická – ochrání vaše dítě. Vybírejte takové bundičky, které jsou nepromokavé, jedině tak vaše dítě nenastydne a bude mu pořád teplíčko.
Bundičky by měly mít i další kritéria jako např. fleecové manžety uvnitř rukávu (udržují teplo a brání proniknutí sněhu), minimálně dvě kapsy, sněhový pás (udržuje teplo a také brání proniknutí sněhu), stahovací šňůrky v dolní časti apod.

Svetříky

Velmi důležité jsou nejen čepice, rukavice, bundičky, ale také svetříky. Nejvíce nakupované a oblíbené jsou ty v klasickém střihu, které jsou vyrobeny z přírodního materiálu. Nejčastěji je to 100 % Merino vlna.
V dnešní době si maminky mohou pro své ratolesti vybírat opravdu nádherné kousky, které jsou nejen hřejivé, ale také slušivé. Svetříky by měly splňovat následující kritéria – být teplý, příjemný, pohodlný, pohlcovat pachy, měl by být vyroben z přírodních materiálů apod.
Děti milují pestré barvy, proto jim dopřejte červené odstíny, modré, bílé, žluté, zelenkavé nebo trendy fialkové barvičky.

Další teplé oblečení

Mezi další teplé oblečení patří např. kamaše, které oblékají nejraději malé parádnice. Kamaše vypadají velice dobře v kombinaci s teplou sukní či šatičkami.
Dětský šatník se neobejde také bez punčocháčů. Opět je mohou nosit slečny v kombinaci se sukní nebo šatičkami a nebo si je mohou obléci děti pod vrchní kalhoty.

Článek Jak oblékat děti v zimě? byl publikován 19. prosince 2009 v 07.00 v rubrice Dětská móda. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...