Dámské plavky

Tagy:  plavky, dámské plavky, typ plavek

Sponzorované odkazy:

Dámské plavky

Trochu historie

Ve starověku neexistovalo nic podobného dnešním plavkám, lidé se koupali převážně nazí či v běžném oblečení. Jen na pompejských freskách se zachovaly výjevy, zobrazující ženy ve vodě, oblečené do kusů látky ne nepodobných dnešním bikinám. V osmnáctém a devatenáctém století chodívaly ženy do vody oblečené od hlavy až k patě, nejprve nosívaly dlouhé šaty z látky, která ve vodě neprůsvitní, a k ní dlouhé kalhoty, postupně se tento oblek upravil do podoby dlouhého županu a kalhot ke kotníkům. Pánové se koupali ve vlněných oblecích s kalhotami délky ke kolenům.

Ve dvacátých letech dvacátého století prožily obrovský boom rekreační letoviska. S tímto boomem se pochopitelně vyvíjely i dámské plavky, 1. července 1946, v den svržení atomové bomby na Hirošimu, také světlo světa spatřily bikini, pojmenované podle ostrova, na němž Američané prováděli jaderné pokusy. Během několika následujících desetiletí vznikly nesčetné varianty plavek, včetně monokin bez horního dílu či kalhotek tanga, inspirovaných oblečením domorodých obyvatel Amazonie.

Pro štíhlé ženy

Štíhlé ženy ocení především bikini se zavazováním na krk, tento typ dámských plavek nechá krásně vyniknout postavu a zženští jejich tvary. Pokud ženu zároveň trápí malá prsa, nejspíš je vhodné poohlédnout se po dámských plavkách s vycpanými košíčky. Celkově si ovšem štíhlá žena může dovolit prakticky jakékoliv dámské plavky, třeba i trojúhelníkového střihu a s nízko posazeným pasem.

Velká prsa

Málokterou ženu skutečně trápí velká prsa. Pro ty, které se za své přednosti nestydí, by však mělo platit, že při nákupu upřednostní plavky se silnějšími ramínky i zapínáním a podprsenkou pokud možno vyztuženou kosticemi. Je to záležitost pohodlí, pokud samozřejmě žena před plaváním ve vodě dává přednost opalování, svou funkci spolehlivě splní i bikini. Sportovně založené ženy s větším poprsím by měly zvolit jednodílné dámské plavky z pevnějšího materiálu, s menším výstřihem.

Větší zadek, postava tvaru přesýpacích hodin

Větší zadeček spolehlivě zakryjí kalhotky tmavé barvy s nohavičkami. Má-li žena zároveň větší i bříško, není nutné jej skrývat v jednodílných plavkách, stačí vhodně zvolit kalhotky s vyšším pasem. Postava ve tvaru přesýpacích hodin ovšem v jednodílných dámských plavkách získá kýženou souměrnost. Je jen třeba dávat pozor na vykrojení, příliš nízko vykrojené dámské plavky totiž opticky zkracují nohy. Jednodílné dámské plavky, ozdobené svislými proužky, postavu zeštíhlí.

Široká ramena

Některé ženy mají široká ramena, díky čemuž jejich tělo vypadá dlouhé a robustní, ačkoliv tomu tak ve skutečnosti třeba vůbec není. Pomoc je snadná – ramena opticky zúží a postavu zkrátí dámské plavky se zavazováním za krk, žena si může dovolit i velice výrazné vzory, které od disproporce odvedou pozornost.

Krátké nohy

Prodloužit krátké nohy pomohou vysoce vykrojené dámské plavky, celkově vzato nezáleží na tom, zda jedno- či dvoudílné. Skvělým řešením jsou bikini se zavazováním na bocích, stačí pak mašličku posadit co nejvýše nad boky.

Pro sportovní ženy

Sportovní ženy jistě typ svých dámských plavek tolik neřeší. Důležitější pro ně je praktičnost a pohodlí při všech aktivitách. Pokud si však zakládají na bronzové pokožce, mohou si pořídit plavky ze speciálního materiálu, propouštějícího sluneční paprsky. Kromě toho se mohou inspirovat u silnější poloviny lidstva a pro windsurfing či jízdu na vodních lyžích si místo spodního dílu plavek obléct třeba trenýrky.

Článek Dámské plavky byl publikován 31. října 2008 v 03.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Markéta Jeníková. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...