Wrangler – westernový styl / Wrangler jeans

Tagy:  Wrangler, westernový styl, džíny, jeans, obuv, pánské obleční, dámské oblečení, pánská móda, dámská móda

Sponzorované odkazy:

Wrangler – westernový styl / Wrangler jeans

Historie značky Wrangler

Všechno to začalo v roce 1897, kdy dvacetiletý mladý a ještě nezkušený C.C. Hudson opustil farmu ve Spring Hill na Floridě (Tennessee) a vydal se do Severní Karolíny. Ve dvaceti letech si naplánoval svoji budoucí kariéru – věnovat se výrobě textilu a textilnímu průmyslu. V té době ještě zdaleka netušil, že se světoznámým zakladatelem firmy Wrangler.
Zpočátku pracoval v továrně na výrobu svetrů (Hudson Overall Company) a sotva si vydělával na živobytí. Teprve v roce 1904, kdy byla továrna zavřena, ujal se spolu s jeho kamarády té myšlenky, že nakoupí několik šicích strojů, pronajmou si místnost v domě s potravinami a budou v Hudson továrně pokračovat ve výrobě.
Už v roce 1919 se změnil název továrny na tzv. Modrý zvon (The Blue Bell Overall Company).
V roce 1936 odstartovali výrobu modrých montérek (Super Big Bell Overalls), které byly vyrobeny ze 100% nesrážlivé látky. Montérky se i po vyprání nesrazily více jak o 1 %.
Až od roku 1943 se začala používat značka Wrangler (v angličtině má slovo význam jako synonymum pro pracujícího kovboje). Na trh se dostaly džíny, jenž se ve velkém vyráběly právě pro kovboje. Již v roce 1947 bylo známo celkem 13 typů džínů.
V roce 1962 firma The Blue Bell otevřela své továrny v Belgii a výrobky Wrangler se tak mohly šířit po celé Evropě.

Móda pro muže i ženy

Značka Wrangler vyrábí kvalitní oblečení (převážně džíny) a obuv westernového stylu. Pánové, ale i dámy jistě ocení komfortní džíny, košile, trička, polokošile a boty s nádechem kovbojského stylu.
Džíny dneska nosí snad každý. Značka Wrangler pro vás nabízí dva hlavní druhy džínů: Wrangler Texas Stretch, které jsou vyrobeny ze stretchového materiálu, mají pohodlný a užší střih. Za druhé to jsou Wrangler Hip Hugging, které jsou rovného střihu a zadní díl je nepatrně zvýšený.

Co je moderní v roce 2009?

Značka Wrangler představila pro tento rok novou kolekci, která i letos bude velmi kvalitní, pohodlná, moderní apod. Dominantní barvou bude hlavně modrá a žlutá. U džínů nejvíce modré a žluté švy, proužkované podšívky zadních kapes a také u nohavic a lemů bude kralovat žlutá barva. Největším přínosem jsou zajímavé dekorace a funkční detaily.
U obuvi značky Wrangler převládají zejména kvalitní pánské polobotky a kotníková obuv. Tato obuv se nejvíce hodí k džínům (samozřejmě Wrangler). Při výrobě je kladen důraz obzvláště na pohodlnost obuvi, komfort, přizpůsobivost i moderní design. Samozřejmostí je vysoká kvalita používané kůže.

Prodejny Wrangler

Prodejny Wrangler jsou známy po celém světě. Obchody můžete najít ve Spojených státech Amerických, v Evropě, ale i v Asii. V České republice jsou prodejny v: Praze, Liberci, Mariánských Lázní, Přešticích, Klášterci nad Ohřím, v Mostě, Jablonci nad Nisou, ve Znojmě, Opavě, Hradci Královém, Plzni, Jihlavě, Třeboni atd.
Wrangler je světoznámá značka, kterou najdete pravděpodobně i ve vašem městě. Tak neváhejte a jeďte nakupovat Wrangler!

Článek Wrangler – westernový styl / Wrangler jeans byl publikován 22. února 2009 v 07.00 v rubrice Značky. Autorem článku je EG. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...