Levandulová barva – hit letošního léta

Tagy:  barvy, fialová barva, levandulová barva, oblečení

Sponzorované odkazy:

Články v sérii

  1. Levandulová barva – hit letošního léta
  2. Olivová barva – top barva letošního roku
  3. Jaru a létu 2010 vévodí tyrkysová barva
  4. Broskvová barva letos nesmí chybět
  5. Barvou roku 2018 je ultra violet
Levandulová barva – hit letošního léta

Fialková, fialová a levandulová barva. Ano, právě tato barva se stala letošním hitem nejen v dekoraci domů, bytů, časopisů, ale také na trhu s módou.
Aniž bychom si to uvědomovali, barvy nám napovídají mnoho o charakteru člověka. Pokud uvidíte ženu, která je oblečena a přímo zahalena v červené barvě, bude vždy středem pozornosti. Samozřejmě se jedná o optický jev. Naproti tomu, žena oblečená v šedé barvě, bude opticky méně výrazná – jako šedá myš v koutě.

Fialová barva

Každý designer, stylista, módní návrhář i obyčejný člověk se každý den setkává s celou řadou barev. Navíc někteří z nás s barvami pracujeme. Barvy se všeobecně dělí na dvě skupiny. Na teplé (např. žlutá) a studené barvy (např. modrá). Fialová a levandulová patří do skupiny studených barev. Už i male dítě ví, že pokud smícháte modrou a červenou barvu, vznikne vám fialová. Pokud spojíte tyto dvě barvy, vznikne vám nový odstín, který je charakteristický svým neklidem, melancholií, tajemnem a mnohdy také jakýmsi znepokojením. Jedná se o vzrušující barvu, která uvnitř skrývá něco tajemného. Říká se, že lidé, jenž mají rádi fialovou barvu, patří mezi originální jedince, samostatné lidi, kteří mají nezávislé názory a také mezi ty lidi, jenž mají smysl pro umění. Levandulová barva symbolizuje lásku, romantickou povahu a obětavost.

S čím se dá filaová barva kombinovat

V současné době má snad každá žena ve svém šatníku alespoň jeden kousek fialového oblečení. Ať už se jedná o tričko, šaty, sukně, nebo kabelku, boty, klobouky či jiné doplňky.
Fialová barva se stala natolik oblíbenou obzvlášť pro to, že se dá vhodně kombinovat s jinými barvami. Kombinace s tradišční černou barvou působí opravdu nádherně až honosně. Pokud budete kombinovat s růžovou nebo červenou, i tyto modely působí velice vkusně, zajímavě, luxusně a trendy. Variant na kombinace je opravdu mnoho. Ale tím nejdůležitějším bodem je, že fialová a levandulová barva se hodí ke každé ženě.
V létě můžete sáhnout např. po žlutém topu a fialové sukni, nebo po fialovém tričku a černým legínám, fialových šatech se zelenkavým vzorem apod.
Tato barva je vhodná pro jakékoliv oblečení. Ať už se chcete obléknout do práce, na večírek, na procházku atd.

fialkové botyfialkové boty

Módní návrháři

Dokonce světoznámí návrháři jako Marc Jacobs, Louis Vuitton, Michael Kors, Valentino Garavani, Gucci, Christian Lacorix, Roberto Cavallim, Narciso Rodriguez, Ralph Lauren … už v roce 2008 představili fialové kousky oblečení. I tento rok se stále drží této trendy barvy a navrhují úžasné modely spolu s celou řadou nápaditých doplňků.
Pokud máte strach nosit fialové oblečení, určitě vyzkoušejte alespoň líčení v těchto odstínech, lak na nehty nebo jen drobné fialové doplňky (čelenky, sponky, pásky, šály, boty, kabelky).

Článek Levandulová barva – hit letošního léta byl publikován 29. července 2009 v 10.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...