Donatella Versace – poznejte pravou módu

Tagy:  Donatella Versace, Versace, módní návrhářka

Sponzorované odkazy:

Donatella Versace – poznejte pravou módu

Zajisté každý z nás slyšel jméno Donatella Versace. Jedná se o módní návrhářku, sestru slavného módního návrháře Gianni Versace, který tragicky zemřel před pár lety, v roce 1997. Od té doby se o značku Versace stará dcera Donatella spolu se svým bratrem, který se jmenuje Santo Versace.

Historie rodu Versace

Rodina Versacových nepatřila zrovna mezi chudé lidi. Gianni Versace pracoval u italské aristokracie, staral se o chod financí. Donatella tudíž nikdy nepostrádala a měla téměř všechno, co si jen mohla přát. Narodila se 2. května v roce 1955. Vystudovala univerzitu ve Florencii.
Gianni ji zvolil jakousi múzou, inspirací a zároveň důležitým rádcem a poradcem při tvorbě jeho modelů. V 80. letech byl vytvořen parfém s názvem Blonde, který byl určen právě pro Donatellu.
Po smrti Gianniho se Donatella rozhodla, že její první kolekci představí v Paříži, a že zvolí stejné prvky, jako dělal její otec. Tzn. skleněné molo nad vodní hladinou hotelového bazénu, třpytivá dekorace a skvostné osvěltení.
Donatella se provdala za Paula Blacka. Mají spolu dvě děti, dcera Alegra (20) a syn Daniele.

Kolekce od Donatelly

Donetella se proslavila hlavně tím, že při módních přehlídkách pracuje výhradně se známými celebritami. Ještě nikdy se nestalo to, že by na přehlídkovém molu procházela a předváděla “obyčejná” modelka. Byla prvním designerem, který si pro předvedení svých modelů pozval např. Madonnu, Christinu Aquileru, Jonathana Rhyse Meyerse nebo Demi Moore. Donatella značku Versace proslavila snad po celé Evropě, ale také po Americe.
Tato světoznámá návrhářka se v módě opravdu vyzná, jen co je pravda. Má nejen vlohy, talent a umění, ale navíc umí jednotlivé kousky oblečení opravdu nabídnout a prodat. Donatella navrhuje nejen dámské a pánské modely, ale v roce 1993 představila světovému molu také dětskou kolekci, která se stala velmi populární. Navíc se můžete setkat s četnými doplňky, kosmetikou a parfémy.
Tato uznávaná návrhářka umí pracovat s látkou, střihy, tvary a vždy ví, co je trendy a moderní. Každou sezónu představuje nádherné a jedinečené kolekce, které se stávají velice oblíbené.
Letošní jaro léto uvedla na trh lehké a dlouhé sexy šaty, kde dominovala převážně žlutá, zelenkavá, bílá a béžová barva. Donatella se nebála kombinovat moderní barvy, jako fialovou, růžovou a žlutou. Na jejich přehlídkových molech bylo opravdu na co pohledět.

Článek Donatella Versace – poznejte pravou módu byl publikován 31. července 2009 v 10.00 v rubrice Značky. Autorem článku je Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...