Jean Paul Gaultier přezdíván králem francouzské módy

Tagy:  JPG, Jean Paul Gaultier, módní návrhář, doplňky, dámské oblečení, pánské oblečení, dětské oblečení, Pierre Cardin, parfémy

Sponzorované odkazy:

Jean Paul Gaultier přezdíván králem francouzské módy

Celosvětově známý a uznávaný návrhář Jean Paul Gaultier se doslova probojoval na pozici slavného návrháře. Říkáte si, jak se to stalo? Jean Paul nikdy nedosáhl takového vzdělání, aby se mohl stát návrhářem. Proto se vydal cestou trnitou, ale dosáhl svého. Tak dlouho přinášel své návrhy a náčrty Pierru Cardinu, který ho brzy přijal jako svého pomocníka a asistenta. Po dlouhé a trnité cestě se stal rok 1976 pro Jeana Paula Gaultiera doslova osudným. Onen rok představil svou první autorskou kolekci. V dalších letech vytvořil kolekci pro děti, navrhl vlastní parfémy a začal oblékat Madonnu na její turné a vystoupení.

Jean Paul Gaultier

Tento slavný návrhář se narodil 24. dubna 1952 ve Francii. Už od svých sedmi let se rozhodl vydat se ve šlépějích návrháře a designéra. Rád se díval na módní přehlídky, miloval televizní show, kde ženy tančily v krásných šatech a boa. Už na základní škole začal vyrušovat při hodinách tím, že si maloval návrhy a modely, které viděl apod.

Čím se nechal Jean Paul Gaultier inspirovat?

Ne nadarmo se tomuto návrháři přezdívá „enfant terrible francouzské módy“. Gaultier již od svých počátků čerpá náměty a inspirace přímo na ulici, nechává se motivovat svými vzpomínky, fotografiemi apod. Jeho přehlídky jsou typické tím, že se nebojí vyslat na molo potetované modely a nebo dokonce modelky tzv. krev a mlíko. Dá se říci, že Jean Paul pracuje a vytváří originální modely s lehkým nádechem sexuality.
Ne jinak je tomu i ve světě parfémů. Jean Paul Gaultier navrhl celou řadu parfémů, např. dámskou vůni Classique, kterou zabalil do flakonu ve tvaru prsatého torza. Dále např. pánskou vůni Fleur du Male, Le Male apod. Tyto vůně se v současné době staly nejprodávanějšími vůněmi po celé Evropě.
Poměrně nedávno, v roce 2003, uvedl na trh první kolekci make-upu pro muže.

Tvorba J. P. Gaultiera

V roce 2005 jsme se mohli i my seznámit blíže s tvorbou J. P. Gaultiera. Ten 9. února uskutečnil na Pražském hradě módní přehlídku s názvem “Jean Paul Gaultier Best Of”.
Z jeho tvorby je cítit sexualita, kreativita, originalita a obrovská radost. Jeho modely jsou opravdové a přirozené. JPG se řídí myšlenkou – dělat ze starého nové. Proto ve své tvorbě vychází z principu obnovy. “Starý dům se take renovuje a obnovuje, tak proč neudělat něco podobného, ba přímo to same s oblečením, které rádi nosíme?” Např. z maskáčového materiálu vytvořil ženské šaty, kalhotům přidal sametový top a vytvořil sexy šaty, z balonového pláště se zrodil baloňák, balonové šaty, balonové bolero, korzet apod.


Díky své kreativitě a lásce k módě a návrhářství dnes Jean Paul Gaultier doslova kraluje celému světu. Navrhuje vlastní řady konfekce pro ženy, muže i děti, dále vyrábí četné doplňky a již zmíněné parfémy.

Článek Jean Paul Gaultier přezdíván králem francouzské módy byl publikován 7. srpna 2009 v 07.00 v rubrice Značky. Autorem článku je Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...