Giorgio Armani – značku Giorgio Armani zná celý svět

Tagy:  Giorgio Armani, módní návrhář, La Rinascente, Nino Cerruti, dámské obleční, pánské oblečení, Armani Junior, dětské oblečení, doplňky, kabelky, obuv, Aqua di Gio, Code, Attitude, Emporio Armani Diamonds

Sponzorované odkazy:

Giorgio Armani – značku Giorgio Armani zná celý svět

Giorgio Armani patří mezi nejúspěšnější návrháře celosvětové módy. Každá kolekce je velmi úspěšná, plná vkusu, jedinečného a originálního stylu a v neposlední řadě také moderní a IN.

Giorgio Armani

Giorgio Armani se narodil v roce 1934 v severní Itálii, v průmyslovém městě Piacenza nedaleko Milána. Zpočátku se věnoval studiu medicíny. Tento obor ho velmi zajímal a navíc se medicína stala i jeho koníčkem. První zlom v jeho kariéře nastal o třicet let později a to v roce 1964. Říká se, že jeho životní dráhu ovlivnila zejména jeho matka, která měla velmi vytříbený vkus a navíc šila oblečení pro celou rodinu. Tento rok začal Giorgio pracovat jako řadový pracovník pro značku La Rinascente, následně dostal nabídku pracovat pro módní společnost Nino Cerruti a o pár let později už Armani navrhl svoji první kolekci pro muže.

Styl Armani

Jak bylo výše zmíněno, Giorgio Armani odstartoval svou „módní“ kariéru u společnosti Cerruti. Nejdříve se domníval, že lidé mají rádi hlavně tuto značku, ale jak se později ukázalo, lidé přitahovaly právě jeho modely. Od tohoto okamžiku (v roce 1975) se Giorgio rozhodl založit vlastní značku Giorgio Armani. V logu této značky Giorgio Armani je orel, ten představuje i filozofii tohoto módního impéria.
V roce 1976 se módní mola naplňovala úchvatnými kolekcemi kabátů nejen pro muže, ale i ženy. Jeho tvorbu si oblíbilo stále více a více lidí a zákazníků.
Giorgio Armani je stále vévodícím módním návrhářem. Jeho charakteristické svršky se drží neustále jednoho osobitého stylu. Vyznačují se čistými liniemi a zářivými barvami. A co je nejdůležitější, jeho modely jsou nositelné, na rozdíl od jiných světových návrhářů. Armani se nechává inspirovat obyčejnými lidmi procházejícími se po ulici.

Parfémy a jiné doplňky

V současné době značka Giorgio Armani nabízí nejen dámské a pánské oblečení, ale navíc i různé doplňky, boty, kabelky, šperky, parfémy apod. Např. rok 1981 se zapsal do historie Giorgio Armani vznikem dceřiné značky Armani Junior pro děti.
Italský styl, čisté linie a mořské tóny se vyznačují v Armaniho kolekci, ale také v linii parfémů a ostatních doplňků. Mezi nejoblíbenější parfémy se řadí svěží a lehké vůně řady Aqua di Gio a výraznější vůně řady Code. Pokud patříte mezi ty, jenž milují městský život, jsou pro vás určeny vůně Attitude a Emporio Armani Diamonds.
Kabelky Giorgio Armani jsou typické a charakteristické kvalitními materiály, perfektním zpracováním a slušivým střihem. Jsou vždy velmi vytříbené, elegantní a neodolatelné.

Článek Giorgio Armani – značku Giorgio Armani zná celý svět byl publikován 3. září 2009 v 08.00 v rubrice Značky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...