Louis Vuitton – král světové módy

Tagy:  Louis Vuitton, módni návrhář, Marc Jacobs, kabelky, LV, doplňky, dámské oblečení, pánské oblečení

Sponzorované odkazy:

Louis Vuitton – král světové módy

Snad celý svět zná úspěšného módního návrháře Louise Vuittona. Není divu, neboť právě značka Louis Vuitton se dennodenně objevuje v časopisech, televizních show a nebo na světových přehlídkových molech. Louis Vuitton je známá také svým logem LV, které je v poslední době stále více a více napodobováno a bohužel i paděláno. Na jednu stranu je to špatné, ale na druhou stranu to nasvědčuje tomu, že zájem a popularita této značky neustále roste.

Louis Vuitton

Louis Vuitton se narodil v roce 1821 ve Francii. Již od svého útlého dětství se rozhodl věnovat svoji kariéru právě módě. Ve čtrnácti letech se Louis vyučil brašnářem a teprve až ve třiatřiceti letech si založil svou vlastní rodinnou značku Louis Vuitton. Značka byla velice úspěšná již od samého založení. Zpočátku jeho tvorba spočívala ve výrobě tašek, zavazadel a dalšího brašnářského zboží. V roce 1880 byla značka převzata synem Louise – Georgem. Rok 1885 se zapsal do dějin světové módy otevřením prvního mimofrancouzského butiku v Londýně.
Od roku 1997 působí ve značce známý návrhář Marc Jacobs jako umělecký ředitel.

Co nabízí LV dnes?

V současné době značka Louis Vuitton nabízí kromě koženého zboží také množství oblečení, šperků, kosmetiky, parfému a jiných doplňků. Tvorba se zaměřuje jak na moderní dámy, tak na pány.
Louis Vuitton je synonymem pro drahý luxus, moderní styl, dokonalost a trendy doplňky a oblečení. Některé kousky oblečení jsou nesmírně sexy, jiné naopak elegantní a navíc v LV tvorbě můžeme vidět i celou řadu extravagantních kousků, které na první pohled působí jako by jste se chtěli obléknout na maškarní ples. Např. modely s králičími oušky nosily modelky na přehlídkových molech již v roce 2008. Dále např. „bublinové“ sukně, šaty a minisukně. Tento trend byl nepřehlédnutelný na přehlídkách pro kolekce jaro/léto. LV zkombinoval odvážné bubble sukně s exotickými prvky inspirovány divokou a vzrušující Afrikou.

Tašky a kabelky LV

Je až neuvěřitelné, že Louis Vuitton se drží stále jednoho stylu již několik let, a tento styl je pořád, ba dokonce i více, populární. Výrobky Vuitton jsou velice krásné, kvalitní, komfortní a nesmrtelné, ale také poměrně dražší. Věděli jste např. že každý kožený výrobek LV má doživotní záruku?
Tzv. Vuittonky jsou nesmírně oblíbené nejen mezi celebritami, ale také mezi obyčejnými lidmi. Tyto tašky s logem LV si zamilovala např. zpěvačka Jennifer Polez, modelka Eva Herzigová, Gisele Bündchen, herečka Scarlett Johansson atd.

Článek Louis Vuitton – král světové módy byl publikován 6. září 2009 v 08.00 v rubrice Značky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...