Stříbrné prsteny – nezbytný doplněk nejen pro ženy

Tagy:  prsteny, šperky, doplňky, stříbrné prsteny, stříbrné šperky, stříbro, prstýnky, prsteny s kameny, prsteny bez kamenů, prsteny na nohu, snubní prsteny, zásnubní prsteny

Sponzorované odkazy:

Stříbrné prsteny – nezbytný doplněk nejen pro ženy

Stříbrné prsteny a prsteny jako takové jsou nezbytným doplňkem nejen pro ženy, ale také pro muže. Image, elegance, pocit luxusu, módní a trendy styl jsou asi ty nejčastější důvody, proč si kupujeme šperky.
Šperky jsou součástí naší kultury už od pravěku. Nejprve se vyráběly z přírodních materiálů a z kovů začaly vznikat teprve kolem roku 2700 BC.

Jak vybírat?

V první řadě stojí materiál, který ovlivní celkový výběr, ale také cenu. Ve specializovaných prodejnách vám ochotně poradí, jaký typ se k vám nejvíce hodí, a také se vás zeptají, které šperky nosíte, aby se vám tzv. „netloukly“ mezi sebou.
V současně době patří mezi nejoblíbenější materiál stříbro, chirurgická ocel a zlato.
Pokud dáváte přednost prstenům s kameny, máte opravdu z čeho vybírat. Nejoblíbenější kamen je zirkon, který je dostupný v mnoha barevných odstínech. Jejich výhodou je, že prsteny s levnějším zirkonem jsou odolnější. Je to dáno tím, že zirkon je k prstenu přitaven.

Na velikost záleží

V 21. století je běžné a stále více oblíbené, nakupovat zboží pomocí internetových obchodů. Je to pohodlné, bezpečné a rychlé. Proto je dobré znát velikost prstýnků, aby vám nebyl malý nebo naopak příliš velký. V kamenných obchodech a ve zlatnictví vám prst změří za pomoci klenotnických kroužků. Pokud jste doma, velikost prstu si změříte např. za pomoci provázku – výslednou délku v milimetrech = velikost prstenu. Další způsob měření je podobný provázku, avšak ten je nahrazen měřícími pomůckami ve formě papírových proužků, kde jsou předtištěné hodnoty v milimetrech. Případně si na internetových stránkách můžete vyhledat nákresy koleček s mírami pro přiložení prstenů, které již máte doma.
Při jakémkoliv měření nezapomínejte na staré dobré rady. Během dne se obvod prstu mění, lepší je měřit odpoledne nebo večer, kdy jsou prsty po celém dni trošku oteklé a opuchlé (prsten vás pak nebude tlačit). Nezapomínejte na to, že v zimním období jsou vaše prsty o něco užší, oproti létě, kdy vám z horka nepatrně natékají. Měřte si velikost v klidu a nejlépe při pokojové teplotě.

Prsteny

Stříbrné prstýnky a prsteny se vyrábějí v různých velikostech, tvarech a designech. Vybere si člověk každého věku. Stříbrné prsteny jsou nejpoužívanějším šperkem. Jeho hlavní funkce není pouze zkrášlovací, ale také se vyrábějí další prsteny, tzv. absolventské, pečetní, prsteny na nohu, snubní, svatební apod.
Je na každém z nás, jestli zvolíme prsten s kamenem nebo bez kamenu.

Kupte si stříbrné šperky.

Článek Stříbrné prsteny – nezbytný doplněk nejen pro ženy byl publikován 8. září 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...