Šátky na ozdobu i pro zahřátí

Tagy:  šátek, šál, šála, šálka, hedvábí

Sponzorované odkazy:

Šátky na ozdobu i pro zahřátí

Jedním z nepostradatel­ných doplňků, který by neměl chybět ve skříni žádné z nás je větší pěkně barevný šátek a lehká ozdobná šálka. Skvěle se hodí k elegantnímu oblečení, dá s vzít prakticky kamkoliv a vždy nás příjemně zahřeje.

Číslo 1 na podzim a zimu

V současném chladném, občas až mrazivém období se skvěle hodí větší šátek, do kterého krk a dekolt jednoduše zavineme. Šátek dodá i jednoduchému tričku či jednobarevnému svetru šmrnc a výsledný dojem je hned o moc lepší. Šátek může být prošitý třpytivou nitkou, nebo být jinak zdobený po okraji. Nejlépe je zvolit některý z neutrálních odstínů, abychom si pak nemuseli lámat hlavu, k čemu se šátek hodí a k čemu ne. S šátkem získáme nejen daleko zajímavější outfit ale také se díky němu ubráníme nejrůznějšímu nachlazení a nastydnutí.

Jak šátek nosit

I s jednoduchým šátkem se dá leccos vykouzlit. Můžeme jej buď jednoduše ovinout kolem krku a volné konce nachat volně splývat (například jeden na zádech a druhý na hrudníku). Nebo můžeme šál přeložit na půl, pověsit jej za krk a volné konce protáhnout vytvořeným okem. Je to jednoduché, vyadá to velmi elegantně a volné konce šátku nepřekáží. Dalším skvělým využitím šátku, je zahalit se do něj jako do ponča. Šátek tedy volně splývá přes ramena, je-li větší klidně až do pasu. Bleskově tak z šátku vytvoříme hřejivý závoj například přes tílko. Uzoučké šálky se dají použít také místo pásku.

Jednoduše uvázaný pestrobarevný hedvábný šátek, autor: Mickael CasolJednoduše uvázaný pestrobarevný hedvábný šátek, autor: Mickael Casol

Jaký šátek si pořídit

Pořízení kvalitního šátku může být i poměrně finančně nákladné. Například ručně malovaný hedvábný šál může stát klidně i přes 2 tisíce Kč. Zajímavé jsou i šátky s příměsí kašmíru. Pěkný šátek lze však zakoupit i za 200 či 300 Kč, jen to chce chvilku hledat. Skvěle posluží i bavlněný šátek. Dobré je vybrat si lehký splývavý šátek, rozměr je zcela na individuální potřebě. Na zimu se hodí neprůhledný, třeba lehce průsvitný barevný šál. K oblečení neutrálních barev si můžeme dovolit koupit vyrazně barevný šátek, který zaujme místo nejvýraznějšího prvku a na první pohled vynikne. Sladit se dá s doplňky, kterými mohou být náušnice či náramky. Pro toho, kdo nosí spíše hodně barevné oblečení se naopak bude hodit jemný šál nepříliš výrazné barvy, který se bude hodit k co možná největšímu množství oblečení. Ideální je světlý krémový, bílý, šedivý, černý či zlatavý.

I drobný šátek udělá parádu, autor: chelsea of the seaI drobný šátek udělá parádu, autor: chelsea of the sea

Článek Šátky na ozdobu i pro zahřátí byl publikován 24. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...