Plesové šaty jako pro princeznu

Tagy:  šaty, ples, lodičky, podpatky

Sponzorované odkazy:

Plesové šaty jako pro princeznu

Už se pomalu blíží sezóna maturitních plesů. Za dva měsíce již nazujeme střevíčky a vyrazíme předvést své krásné nové šaty. Je tedy vhodná doba na to začít procházet obchody, hledat inspiraci na internetu a pomalu plánovat i dopňky, které k šatům zvolíme.

Zásada 1. : barva, která skvěle ladí

Ne každá z nás si může dovolit obléknout šaty jakékoli barvy. Oranžová například sedne snědé brunetě, světlá blondýna by v ní zanikla a nevypadalo by to moc hezky. Růžový odstín sedne každé, stejně tak některý z mnoha odstínů modré. Krémová spolu se stříbrnou, zlatou či bronzovou také vypadá velmi pěkně. Odvážnější si mohou obléknout zelenomodrou, fialovou a již zmiňovanou oranžovou.

Lehké vzdušné šaty v kouřovém odstínu, autor: Darien ChinLehké vzdušné šaty v kouřovém odstínu, autor: Darien Chin

Zásada 2. : střih, který padne

Střih šatů je druhým neméně zásadním kritériem při jejich výběru. Princeznovsky působí dlouhé od pasu rozšířené šaty, sexy dojem naopak uděláme v upnutých šatičkách s výstřihem a rozparkem. Někdy působí kouzelně i velmi jednoduché šaty, musí však především skvěle padnout. Někdo má zase radši členitější šaty z mnoha vrstev s nejrůznějším zdobením. Také tvar výstřihu dělá mnoho. Krásně působí čtvercovitý výstřih a velice moderní je zavazování za krk. Elegantní a svůdné zároveň jsou korzetové šaty bez ramínek. Ať už si vebereme šaty z exkluzivního hedvábí, lesklého saténu či lehkého šifónu, vždy bychom měli dbát především na to, jak nám ty konkrétní šaty sedí a jak se v nich cítíme.

Červená šatům sluší, autor: The Hearth TrueČervená šatům sluší, autor: The Hearth True

Zásada 3. : boty, které perfektně sednou

Podobný význam, jaký mají šaty mají i střevíčky, ve kterých na ples vyrazíme. Výška podpadku je čistě na nositelce ale bohužel pro naše nohy platí, že vysoké podpatky vypadají na noze daleko lépe než ty nízké. Zásadní však je, jak bota na noze sedí. Je nesmysl vyrazit na ples v botách které padají nebo příliš tlačí. Možná vypadají úžasně ale ples si v nich přesto neužijete. Boty by měli ladit s barvou šatů nebo s ostatními doplňky.

Zásada 4. : doplňky, které vše doladí

Mezi doplňky, které se v souvislosti s plesovými šaty řeší nejvíce jsou náušnice, náhrdelník, kabelka, případně náramky a ozdoby do vlasů. Vše by mělo ladit a být ve stejném stylu aby se navzájem nic netlouklo. Moc pěkně vypadají kamínkové čelenky zasazené ve vlasech a jiné drobnosti, které nenásilně upozorní na vznešenost události. K noblesním šatům se hodí perly či štrasová bižuterie. Rozhodně však není dobrý nápad kombinovat obojí.

Článek Plesové šaty jako pro princeznu byl publikován 25. listopadu 2009 v 00.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...