Deštník aneb nezbytný podzimní doplněk

Tagy:  deštníky, doplňky

Sponzorované odkazy:

Deštník aneb nezbytný podzimní doplněk

Bez deštníku se neobejde žádná žena, ať žije kdekoli. V průběhu posledních let prošel deštník celou řadou proměn. Tento článek vás seznámí se stručnou historií deštníků a také s nejnovějšími trendy jednadvacátého století.

Historie deštníků

18. století – v této době se deštníky používaly jako slunečníky, které chránily mléčnou pleť šlechtičen před opálením. Zároveň se také používaly jako vějíře v koketních hrách.
19. století – v tomto století sloužil deštník hlavně jako ochrana před slunečními paprsky a také se začínal stále více používat jako ochrana před deštěm. Nicméně používat deštník se považovalo za příliš měšťácké a nevhodné. V této době se totiž cestovalo zejména v kočárech taženými koňmi a lidé vycházeli na procházku pouze za pěkného počasí.
20. století – toto století se proslavilo zejména sportem, zdravím a světlá či bledá pleť vyšla z módy. Lidé už nepoužívali deštníky jako stínidlo, ale jako nezbytnou pomůcku do deště. Dá se říci, že od 20. století se začaly vyrábět různé druhy deštníků. Mohli jste si vybrat z široké typologie rukojetí, ale také se dalo vybírat z krásných vzorovaných látek.
A víte, kdo vynalezl šikovný skládací model deštníku? Byl tomu Hans Haupt, již v roce 1926.

Stylově do deště

Bez rozdílu každý, koho venku nečekaně zastihne déšť, zajásá, když s sebou má deštník. V tu chvíli je každému jedno, jestli deštník ladí barevně či vzorem ke kabátu, botám či kabelce. Nejdůležitější je, schovat se a ochránit před kapkami deště.
I tak při nákupu deštníku můžeme vybírat ten správný k našemu stylu. Pánové zajisté ocení jednobarevné deštníky tmavších barev. Naopak dámy si mohou vybírat od jednobarevných, po kostičkované, s kytičkami, puntíky apod. Velice IN jsou průhledné deštníky, které se hodí opravdu k jakémukoliv outfitu.

Stylový průhledný deštníkStylový průhledný deštník

Trendy deštníky

Na podzim, ale také v zimě, se bez deštníku neobejdeme. Slouží nám nejen jako trendy doplněk, ale také jako „úkryt“ před deštěm, či sněhem.
V dnešní době můžeme v obchodech vybírat z opravdu široké nabídky, ať už co se provedení či designu týká. Deštníky se od sebe liší vzory, barvami, tvary, tvary rukojeti apod. Rukojeti mohou být buď kovové, plastové nebo dřevěné. Na trhu se objevují nejen klasické rovné deštníky, ale také skládací a nebo vystřelovací.
Při nákupu a výběru deštníku nekoukejte pouze na design a barvu, ale také na hmotnost deštníku. Nejvíce žádané jsou s odlehčenou konstrukcí, vždyť komu by se chtělo nosit dvou kilové paraple? Velice kvalitní jsou deštníky vyrobené z karbonu, titanu a nebo ze slitin titanu, které jsou velice kvalitní (pevné a pružné). Buďte originální a běžte si do svého oblíbeného obchodu vybrat ten pravý deštník pro vás.

Překrásný a originální design deštníku je tou správnou volbouPřekrásný a originální design deštníku je tou správnou volbou

Článek Deštník aneb nezbytný podzimní doplněk byl publikován 15. listopadu 2009 v 08.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Mgr. Eva Gomelská. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...