Šály nás baví

Tagy:  šály, šátky, krk, pletená šála, zima

Sponzorované odkazy:

Šály nás baví

Málo který zimní doplněk je k dostání v tak neuvěřitelném množství rozdílných variací. Šála zahřeji a na zimu je velice praktickým doplňkem, který může skvěle ozvláštnit jednoduchý kabát a dodat celému oděvu šmrnc. Ozvláštněte svůj oděv zdobenou šálou a předejděte nachlazení i zevšednění zimního oděvu.

Správný výběr šály

Šály v obchodech jsou z nejrůznějších možných materiálů. Šálu je vždy dobré vyzkoušet, zda je na nošení příjemná a neškrábe. To by totiž mohlo být při častém nošení velice nepříjemné. Některé z běžných šál jsou pletené. Takové šály jsou jednoduché a šikovnější z nás si je dokáží uplést i samy doma. Výhodné je, že mají skvělou možnost vybrat si přesně takové barvy, které jim ladí do šatníku. Vybíráme-li šálu v obchodě, nejdůležitější roli pro nás bude hrát její barva, případně šířka i délka, podle toho, jak chceme šálu nosit. Většina šál se hodí prakticky ke každému zimnímu kabátu i bundičce. Barevná kombinace zde hraje zásadní roli, výrazně barevná šála se skvěle hodí k jednoduchému kabátku v některém z neutrálních odstínů bílé, šedivé či černé. Máme-li šálu barevně výraznou a odlišnou od zbytku oděvu, je dobré pořídit si ještě rukavice, kabelku, čepici či vlasové doplňky v téže barvě.

V něžných barvách, autor: orientalfashionV něžných barvách, autor: orientalfashion

Jak šálu nosit

Šály bavlněné či s příměsí viskózy jsou lehčí a méně objemné. Mohou skvěle pasovat k lehkému svetříku a tak zahřejí a zároveň poslouží i jako módní doplněk. Vzorované lehké šálky jsou skvělou alternativou k elegantním jednoduchým jednobarevným kabátkům. Šálu uvazujeme kolem krku v závislosti na její délce. Někdy vypadá dobře šálu pouze přeložit na půl a volné konce provléknout vytvořeným okem. Pro lepší zahřátí šálu kolem krku jednoduše omotejte. Při výběru barev dávejte pozor na sněhově bílou barvu, kterou je velmi snadné znehodnotit make-upem.

Jednoduše uvázaná šála ve výrazné barvě, autor: TOBIJednoduše uvázaná šála ve výrazné barvě, autor: TOBI

Některé šály jsou nádherně zdobené a proto jako doplněk ještě více vyniknou. V obchodech můžete narazit na šály zdobené blýskavou zlatou či stříbrnou nitkou, velmi často mají šály na okrajích třásně. Drahá značková šála se stane doplňkem, který za celou zimu neodložíte a který nadělá velikou parádu.

Článek Šály nás baví byl publikován 12. prosince 2009 v 00.00 v rubrice Doplňky. Autorem článku je Šárka Rychtářová. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...